Egy újabb klasszis vonult vissza! – Philipp Lahm búcsúvideó

Szombaton utolsó másodperceit töltötte a pályán profi labdarúgóként Philipp Lahm, a német válogatott, és a Bayern München kiválósága. A mindösszesen 33 esztendős védőlegenda 22 trófeát nyert pályafutása során. A Nationalelf vezéreként 2014-ben világbajnokságot nyert. A Bayern Münchennel pedig nyolcszor nyert bajnokságot, és hatszor kupát. Emellett BL-győzelmet, Klub-vb címet és számos szuperkupát is elhódított csapatával. A német válogatott mezét 113 alkalommal öltötte magára, a Bayern München első csapatában pedig több mint 500 tétmeccsen jutott szerephez. Ez idő alatt 16 gólt é 72 gólpasszt jegyzett, illetve osztott ki. Bundesliga mérkőzéseinek száma közelít a 400-hoz, összességében 765 tétmeccsen lépett pályára. Rövid ideig volt a Stuttgart labdarúgója, neve azonban a Bayern Münchennel fonódott össze. Klublegendává vált, Carlo Ancelotti pedig új csapatkapitány után nézhet. Profi éveit 2001-ben kezdte, s most szombaton a Freiburg ellen zárta.