Felkészülés: Lukaku és Rasford volt a City végzete a manchesteri derbin – videóval

A Paris Saint-Germain tegnapi győzelmét követően ezúttal Manchester két gigásza, a City és a United csapott össze egymással a tengerentúlon. Egy újabb Mourinho vs. Guardiola, avagy Houstonban teltház, 67000 ember és futballünnep várta a csapatokat a Bajnokok Nemzetközi Tornájának legújabb összecsapásán. De Gea lehúzta a rolót, Lukaku és Rasford pedig gondoskodott a győzelemről.

20157216_10154955599482746_2699768150422046294_o

Lukaku kezdte a gólgyártást, Rashford pedig gyorsan rákontrázott

Mindkét oldalon akadtak szép lövési kísérletek, Sterling löketénél De Gea hatalmasat kellett, hogy hárítson. Mindössze három percnyi rövidzárlat, ennyi elég volt a United számára a több fiatalt is kipróbáló City ellen. Lukaku az előző mérkőzésén is betalált, a gól pedig most sem maradt el. A gólfelelős a kimozduló Ederson mellett tolta el a labdát, majd lőtt a visszazáró védők orra előtt a hálóba. Erre gyorsan rákontrázott Rashford, az eredményjelzőn pedig pillanatok alatt 0:2 rajzolódott ki. A második játékrészben rengeteg volt a csere, az első félidőben a United, a másodikban a City volt a kezdeményezőbb és a kísérletezőbb kedvű fél, az eredményt azonban nem sikerült korrigálnia Pep Guardiola csapatának.

A folytatásban további kiváló mérkőzéseket láthatnak, Miamiban például összecsap majd a Real Madrid és az FC Barcelona. Meccsnaptár és bővebb infó ITT

Manchester City – Manchester United 0:2 (0:2)
Gólszerzők: – ill. Lukaku (37.), Rashford (39.)

Man. City: Ederson – Walker, Kompany (mangala 46.), Adarabioyo (Otamendi 46.), Roberts (Diaz 46.) – Fernandinho, Yaya Toure (Stones 46.), Sterling (Sane 46.), Foden (Zinchenko 74.), De Bruyne (Gabriel Jesus 46.) – Agüero (Nasri 46.(. Vezetőedző: Pep Guardiola

Man. United: De Gea (Romero 46.) – Blind (Darmian 46.), Smalling (Jones 46.), Lindelof (bailly 46.), Valencia (Fosu-Mensah 77.) – Pogba, Herrera (Fellaini 62.), Lingard (Pereira 78.), Mkhitaryan (Carrick 62.), Rashford (Martial 62.) – Lukaku. Vezetőedző: José Mourinho.