Klubvilágbajnokság: a hosszabbításban döntött Firmino – videóval

A Monterrey végig jól játszott, veszélyes támadásokat vezetett, de a végén kihagyott a koncentráció, amit megbosszult a Liverpool.

Bár keveset birtokolta a labdát a mexikói csapat, a játék összes többi elemében felvette a versenyt a Liverpoollal. A 12. percben Salah kiugratása után Keita használta ki a ziccert (0-1). Két perccel később egy beadás utáni kavarodás után Funes talált be (1-1). A második félidőben sem változott a játék képe, Klopp cserékkel igyekezte frissíteni csapatát, aminek végül a 91. percben meglett az eredménye. Ekkor Alexander-Arnold beadása után Firmino vette be az ellenfél kapuját, így a BL-címvédő jutott a klubvilágbajnokság döntőjébe (1-2).

Monterrey – Liverpool 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Funes (14.), ill. Keita (12.), Firmino (91.)

Az első két gól és az összefoglaló:

A mindent eldöntő találat:

A másik elődöntő:
Flamengo – Al-Hilal 3-1 (0-1)
De Arrascaeta (49.), Bruno Henrique (78.), Albulayhi (82. – öngól), ill. Al Dawsari (18.)
Kiállítva:
– ill. Carillo (83.)

Az ötödik helyért:
Al-Sadd – Esperance Tunis 2-6 (1-4)
Bounedjah (36. – büntetőből), Al Haydos (49. – büntetőből), ill. Elhouni (6.), Badri (13., 25. – büntetőből), Elhouni (42., 74.), Derbali (87.)
Kiállítva: Hassan (24.), ill.