Bundesliga: újabb lépést tett a bajnoki cím felé a Bayern – videóval

Igazi gálát rendeztek a müncheniek, a nehéz helyzetben lévő Düsseldorf védekezése nem működött, így kiütéses vereséget szenvedtek.

A Bayern rögtön hatalmas nyomást gyakorolt a Düsseldorfra, és már az első negyed óra végén megszerezték a vezetést a müncheniek, Jörgensenről pattant be a labda a saját kapujába (1-0). A 29. percben Kimmich szögletét Pavard fejelte be (2-0). A félidő végén, egy remek támadás után Lewandowski is betalált (3-0). A második játékrész elején még kétszer köszönt be a Bayern: az 50. percben ismét Lewandowski volt eredményes (4-0), majd két perccel később Davies is szerzett egy gólt (5-0). A bajorok végig hatalmas fölényben játszottak, de újabb gól már nem született. A Bayern München újabb lépést tett a bajnoki cím felé, míg a Düsseldorf továbbra is osztályozós helyen áll.

Bayern München – Düsseldorf 5-0 (3-0)
 Jörgensen (15. – öngól), Pavard (29.), Lewandowski (43., 50.), Davies (52.), ill.