NB II: nyolcgólos meccsen diadalmaskodott az éllovas

A vasárnapi napon teljes fordulót rendeztek az NB II (Merkantil Bank Liga) 2020-2021-es kiírásában, amely immár a nyolcadik játékhét volt a magyar második vonalban…

A forduló előtti listavezető páros tagjai közül a DVSC hazai környezetben 5-3 arányban győzte le a néhány hete még a legjobbak közt található, azóta zsinórban harmadszor veszítő Ajka csapatát, viszont a Szolnok hazai környezetben szenvedett vereséget és a másodikról visszacsúszott a negyedik helyre. A tavalyi élvonalbeli kieső Loki mögé a Gyirmót a másik debreceni csapat legyőzésével, a Békéscsaba pedig a Nyíregyháza elleni keleti rangadó besöprésével kapaszkodott fel. Az üldözők közt tanyázó Haladás és Pécs egymás ellen játszott gól nélküli döntetlent, miközben a Kaposvár és a Győr egyaránt értékes idegenbeli sikert aratott. A somogyiak Várhidi Péter debütáló meccsén megszerezték idénybeli első sikerüket Budaörsön, míg az ETO barcikai ötöséből Priskin Tamás és Lipták Zoltán egyaránt két-két góllal vette ki a részét. Schindler Szabolcs viszont zakóval debütált a Vasas kispadján, az egyre mélyebbre csúszó angyalföldiek ezúttal Siófokon kapituláltak.