Premier League: Nehezen, de hozta a kötelezőt a City!

A Premier League 21. fordulójában a Manchester City ha nehezen is, de hozta a kötelezőt a Sheffield United ellen!

Abszolút esélyesként várhatta a találkozót Pep Guardiola csapata, bár a City-t óva inthette a vendégek a városi rivális, Untied elleni hétközi bravúrja.

Egyből kezdeményezően is lépett fel a City, és Gabriel Jesus közeli góljával már a 9. percben a vezetést is megszerezte. (1-0)

A gól után ugyan egyre nagyobb fölénybe került Guardiola csapata, a találkozó végére már közel 80%-ban birtokolta a labdát, ám mivel újabb gólt nem tudott szerezni, a Sheffield meccsben maradt.

A City-nek nem volt sok helyzete, és mivel nem szerzett gólt, lényegében az utolsó percekig nyílt volt a találkozó. A hajrában könnyen rá is fizethetett volna Guardiola csapata, de mivel George Baldock életerős lövése elzúgott a bal kapufa mellett a vendégek el is lőtték utolsó puskaporukat.

A City szenvedve, de csak begyűjtötte azt a kötelezőnek mondható három pontot, amely jelenlegi legfőbb üldözőjének, a Man. Unitednek nem sikerült a “pengék” ellen.

Manchester City – Sheffield United 1-0 (1-0)
Etihad stadion, Játékvezető: D. Coote
Gólszerző: G. Jesus (9.)
Sárga lap: illetve Norwood (24.), Baldock (83.), Egan (84.)
Piros lap: –

Man. City: Ederson – Walker, laporte, R. Dias, Zinchenko – Gündogan, Fernandinho, B. Silva – Foden, G. Jesus, F. Torres (Rodri, 90.). Menedzser: Pep Guardiola

Sheffild Utd.: Ramsdale – Baldock, Basham (McBurnie, 78.), Egan, Ampadu, Bogle – Lundstram, Norwood, Fleck – Burke (Sharp, 78.), Brewster (McGoldrick, 62.). Menedzser: Chris Wilder

Korábban:

Everton – Newcastle United 0-2 (0-0)
Gólszerző:ill. C. Wilson (73., 90+3.)

Egy időben játszották:

Crystal Palace – Wolverhampton 1-0 (0-0)
Gólszerző: Eze (60.)

West Brom – Fulham 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Bartley (47.), M. pereira (66.), illetve B. Reid (10.), Cavaleiro (77.)