NB I: Nagyon fontos rangadót nyert meg az Újpest

Kiesési rangadóval kezdődött az NB I 21. fordulója. A kilencedik helyezett Újpest fogadta az utolsó helyen álló Diósgyőrt, a két csapatot csak öt pont választotta el, egymástól.

Az első félidőben a két csapat bemutatta miért küzdenek a bent maradásért. Egy elég felejthető játékrészt produkáltak. A vezetés megszerzéséhez az Újpest állt közelebb, akik Tallo révén a kapufát is eltalálták.

A második félidőben az Újpest rákapcsolt és még veszélyesebb volt. Főlényük a 61. percben érett góllá, ekkor Mitrovic talált be 1-0!
A hajrában megvolt az esélye a DVTK-nak az egyenlítésre, de a lehetőségeket nem tudták kihasználni. A mérkőzés hosszabbításában a Fradi meccshez hasonlóan, megint Tallo szolgáltatott beszédtémát. Egy sárga lap birtokában sétált le a pályáról, amikor Michael Oenning le akarta cserélni. Bogár játékvezető figyelmeztette, hogy a legrövidebb úton hagyja le a pályát, azonban az elefántcsontparti válogatott játékost ez nem érdekelte és meg is kapta a második sárga lapját

Ezzel a győzelemmel az Újpest öt pontra távolodott el a kiesőhelytől, míg a miskolciak tovább sodrodnak az NB II felé.

Újpest FC – Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)
Helyszín: Budapest, Szusza Ferenc Stadion Vezette: Bogár G.
Gólszerző: Mitrovic (61.) ill.
Kiállítva: Tallo (90.+2) ill.