NB II: fölényes győzelemmel javított az éllovas – KÖRKÉP

A vasárnapi napon rendezték az újabb teljes, a 2020-2021-es idényben immár a 25. fordulót a magyar másodosztályú bajnokságban (Merkantil Bank Liga)…

A hét közben nem éppen szokványos edzőváltáson áteső DVSC gárdája a félidei gól nélküli döntetlen után öt különböző játékos találatával 5-0-ra diadalmaskodott Szegeden, és megerősítette vezetését az NB II-es tabella élén. A forduló vasárnap esti zárómérkőzésén a második helyezett Vasas gárdája két hajrábeli találattal legyőzte az egyszer kiegyenlítő Budaörs csapatát 3-1 arányban, így öt pont lemaradásból követi a Lokit. Két másik üldöző kötelezőket hozott: a 2021-ben a negyedik meccsén a negyedik győzelmét arató Gyirmót a Siófokot, a velük azonos pontszámmal álló Pécsi MFC pedig a Csákvárt győzte le. Négy fordulón belül aratott harmadik sikerével a Ferencváros fiókcsapataként funkcionáló Soroksár a hatodik helyre kapaszkodott fel. A Nyíregyháza az elmúlt év végi sikertelen időszak után egymás után két odahaza megnyert meccsel talált magára, és követelt helyet magának a mezőny első felében. A középmezőnyben az Ajka egygólos meccsen verte a Haladást, s tovább folytatta a visszaesést a Győri ETO és a Békéscsaba gárdája. A Dorog és a Kazincbarcika gól nélküli döntetlent játszott egymással, utóbbi maradt a kieső zónában a már említett Csákvár és a három pontja ellenére még mindig tökutolsó DEAC társaságában.