NB I: visszavágott a Diósgyőrnek a Ferencváros – videóval

A sereghajtó Diósgyőr nem tudott pontot szerezni, így biztos, hogy legalább öt pont lesz a hátrányuk a már bentmaradást érő 10. helyezetthez képest a forduló végén.

Az első félidőben a Ferencváros játszott némi fölényben, de ez a dominancia nem volt annyira nyomasztó, hogy hibára kényszerítse a DVTK-t. A Fradi nem tudott sok helyzetet kialakítani, csak néhány hazai lövés talált kaput, míg a Diósgyőrnek kevés lehetősége volt ellentámadásokat vezetni. A Fradi a második játékrészben próbált nagyobb nyomást helyezni a miskolciakra, többet birtokolta a labdát Rebrov csapata, és több lehetőség is kialakult Malenica kapuja előtt. Mivel az FTC több kockázatot vállalt, így a Diósgyőr is többször tudott kontrákat vezetni. Ennek ellenére sokáig úgy tűnt, hogy nem tudnak a támadók túljárni a védők és a kapusok eszén. A 77. percben azonban megtört a jég, ekkor Boli volt eredményes (1-0). Mint később kiderült, ez a gól eldöntötte a három pont sorsát, a Diósgyőr felívelései után nem alakult ki veszély, így egygólos győzelmet aratott a Ferencváros.

Ferencváros – Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)
Gólszerző: Boli (77.), ill.