NB I: kölcsönjátékosa öngóljával nyert Budafokon a Fehérvár – videóval

Javított a Paks elleni döntetlen után a Fehérvár, a Budafok pedig a kiesőzónába csúszott.

A Fehérvár kezdte aktívabban a meccset, aminek a 17. percben meg is lett az eredménye, hiszen ekkor Zivzivadze talált be (0-1). A bekapott gól után éledezni kezdett a Budafok, a 25. percben tizenegyest kapott Csizmadia csapata, de Kovács büntetőjét Rockov védte. Ezután ismét a vendégek percei következtek, előbb Petryak, majd Rus veszélyeztetett. A 35. percben egyenlített a BMTE, Skribek lőtt 11 méterről a Vidi kapujába (1-1). Az első félidő legvégén még Petryak lövése találta el a kapufát, így maradt a döntetlen. Mozgalmasan kezdődött a második játékrész, mindkét kapu előtt adódott lehetőség, de gól nem született ezekből. A 73. percben Nego találta el a kapufát egy lecsúszó beadásból. Ezután nagy nyomás nehezedett a budafoki védelemre, ami a 84. percben össze is nyomta őket, Houri Zsórin megpattanó szabadrúgása kötött ki a kapuban (1-2). A Budafok ezután már nem tudott helyzetet kialakítani, így a Fehérvár elvitte a három pontot Budafokról.

Budafok – MOL Fehérvár 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Skribek (35.), ill. Zivzivadze (17.), Zsóri (84. – öngól)