Bundesliga: a meccset megnyerte, de Reust lehet, hogy elvesztette a Borussia – videóval

Javított a Bayern München ellen elszenvedett vereség után a Dortmund, míg a Hertha mindössze öt pontot szerzett a legutóbbi tizenegy bajnokiján.

Az első nagy lehetőség Reus előtt adódott a 13. percben, de a német támadó fölé lőtt. A Dortmund nagy mezőnyfölényben játszott, de Reus helyzetén kívül nehezen kerültek a kapu elé a hazaiak, a Hertha agresszíven és szervezetten védekezett, mindig menteni tudott valaki a Dárdai Mártonnal felálló védelemből. Az újabb lehetőség a 34. percben alakult ki, Bellingham lövését védte Jarstein. A berliniek kevés támadást tudtak vezetni, gól nélküli döntetlennel mehettek a szünetre a csapatok. A második félidőt remekül kezdte a BVB, az 54. percben Brandt góljával vezetést szereztek a hazaiak (1-0). A 61. percben Dahoud megpattanó lövése után a kapufát is eltalálta a Dortmund. A Hertha a továbbiakban sem tudott veszélyes akciókat vezetni, sőt a 80. percben emberhátrányba is került Dárdai Pál csapata, Darida rúgta fel csúnyán Reust. A 89. percben Reyna zárhatta volna le a mérkőzést, de a kapufát találta el. Nem szomorkodtak sokáig a dortmundiak, a 91. percben Moukoko eldöntötte a három pont sorsát (1-0). Ez volt a fiatal támadó harmadik Bundesliga-gólja. A végén még Lukebakio szépíthetett volna, de mellészállt a próbálkozása, így kétgólos győzelmet arattak Haalandék a nagyot küzdő Hertha ellen.

Borussia Dortmund – Hertha BSC 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Brandt (54.), Moukoko (91.), ill. –
Kiállítva:ill. Darida (80.)