Bundesliga: Jól tartotta magát a Bielefeld, de a Leipzig hozta a kötelezőt! – videóval

A német bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a kiesés ellen küzdő Bielefeld a bajnoki címre hajtó RB Leipziget látta vendégül. A hazaiak nagyon jól tartották magukat, de a stabil védekezésüket egyszer sikerült áttörnie a lipcsei csapatnak és így 3 ponttal térhetnek haza.

Nagyon nagy fölényben futballozott a mérkőzés első félidejében az RB Leipzig együttese, de nem tudták mezőnyfölényüket gólra váltani. A hazaiak ugyanis nagyon szervezetten védekeztek és ha mégis át tudták törni a védelmi vonalat, akkor Ortega állt stabilan a lábán és több bravúrt is bemutatott a szünetig. A második játékrészben aztán rögtön, konkrétan 54 másodperc után megtörte a jeget Julian Nagelsmann együttese. Egy szép összjátékot követően Olmo szolgálta ki Sabitzert, akinek csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát, 0-1! Az előny birtokában némileg visszább vett a nyomásból a Leipzig, de a hazaiak így sem tudtak helyzeteket kialakítani. A véghajrához közeledve Hwang és Nkunku is meglőhette volna csapata második gólját, ám ezek a helyzetek kimaradtak. A végén még mindent megpróbáltak a hazaiak, de nem jártak sikerrel, így a Leipzig szűk, de magabiztos sikerével indult a 26. forduló, aminek köszönhetően 1 pontra felzárkóztak a Bayern mögé.

Bielefeld – RB Leipzig 0-1 (0-0)
Schüco Arena Vezette: F. Willenborg