Vb-selejtezők: Magabiztos német és svéd siker, Ukrajna újabb döntetlent játszott!

A világbajnoki-selejtezősorozat második körében folytatta jó sorozatát Németország és Svédország. Urkajna ezúttal is döntetlent játszott, Észak-Macedónia pedig kiütötte Lichtensteint.

B-csoport

Koszovó – Svédország 0-3 (0-2)
Gólszerzők: Agustinsson (12.), Isak (35.), Larsson (70.)
Kiállítva: Berisha (92.)

Zalatan Ibrahimovic ha már egyszer visszatért a nemzeti csapatba, nem pihenni érkezett Koszovóba sem. A 39 esztendős klasszis ezúttal is kezdő volt, és ezúttal is gólpasszig jutott –  amolyan tipikus Ibrás-előkészítésig.

A találkozóról talán mindent tökéletesen elmond, hogy a hazaiaknak nem volt kaput eltaláló lövésük a 90 perc során.

Korábban:

Grúzia – Spanyolország 1-2 (1-0)

A csoport állása:

D-csoport

Ukrajna – Finnország 1-1 (0-0)
Gólszerző:
Moraes (80.) illetve Pukki (89.-büntetőből)
Kiállítva:
Mykolenko (88.)

A Franciaországban bravúros döntetlent elérő Ukránokra hazai pályán nem várt könnyű mérkőzés a finnek ellen – Nem is lett az. A hazaiak bár nagy mezőnyfölényben futballoztak már az első félidőben is, csupán a 80. percben érett góllá fölényük.

Amikor úgy tűnt, hogy a honosított Junior Moraes találata eldönti a találkozót, a finnek gólfelelőse, Teemu Pukki lőhetett egy tizenegyest, amelyet kíméletlenül értékesített is, megbüntetve a hazaiakat.

Korábban:

Kazahsztán – Franciaország 0-2 (0-1)

J-csoport

Észak-Macedónia – Lichtensteint 5-0 (1-0)
Gólszerzők: Bardhi (7.), Trajkovski (52. és 54.), Elmas (62.), Nesterovsi (82.)

A nyári Európa-bajnokságra készülő hazaiak mondhatni papírforma győzelmet arattak, magabiztos játékkal győzték le szerényebb képességű ellenfelüket.

Románia – Németország 0-1 (0-1)
Gnabry (17.)

Serge Gnabry találtéval hamar megszerezte a vezetést a Nationalelf, megadva az alaphangot a találkozónak.

A helyzetek számát (6-19) és a kaput eltaláló lövések arányát (2-9) elnézve kész csoda, hogy nem esett újabb német gól.