La Liga: A 90. percben harcolta ki a győzelmet a Barcelona! – videóval

Hazai pályán fogadta a Barcelona a számos hiányzóval rendelkező Real Valladolidot a 29. forduló hétfői mérkőzésén. A katalánok számára a cél egyértelmű volt, hiszen egy győzelemmel 1 pontra megközelíthetik az éllovas Atletico Madridot. Végül sikerült is begyűjteniük a 3 pontot, igaz a vártnál jóval nehezebben jött össze számukra a győzelem.

A Barcelona lépett fel kezdeményezőbben a mérkőzés elejétől kezdve, de a vendégek is ki tudtak dolgozni veszélyes helyzeteket. A 9. percben például Kodro fejesét a felsőlécnek kellett hárítania. A Barca ugyan próbálta nyomás alatt tartani a Valladolidot, de a vendégek többször is ígéretes kontrákat tudtak vezetni. A szünet előtt még Masip nagy bravúrjára volt szükség, hogy ne kerüljenek előnybe a hazaiak. Az egykori barca kapus Pedri lövését tolta a kapufára. A második játékrészben is tudott bonyodalmat okozni a Barca kapuja előtt Sergio Gonzalez csapata, de Messiék egyre komolyabb helyzeteket tudtak kidolgozni, igaz Masip hősiesen az útját állta ezeknek a lövéseknek. A 79. percben aztán még nehezebbé vált a vendégek helyzete, ugyanis Planót kiállította a játékvezető. A 90. percben aztán góllá érett a Barca nyomása. Egy beadást követően Dembelé lőtte el kapásból a labdát, ezt pedig Masip már nem tudta hárítani, 1-0! Győzelmével a Barcelona úgy várhatja a Real Madrid elleni rangadót, hogy csupán 1 pontos hátrányban vannak az éllovas Atletico Madriddal szemben.

Barcelona – Valladolid 1-0 (0-0)
Camp Nou Vezette: S. Latre
Gólszerző: Dembelé (90.) ill.-
Sárga lapok: Griezmann (28.), Mingueza (43.), Braithwaite (84.) ill. Gonzalez (40.), Guardiola (73.), Masip (80.)
Kiállítás: -ill. Plano (79.)

Barcelona: ter Stegen – Lenglet, de Jong, Mingueza (Araujo 63.) – Alba, Pedri (Moriba 77.), Busquets (Braithwaite 64.), Dest (Puig 87.) – Griezmann (Trincao 63.), Messi, Dembele Vezetőedző: Ronald Koeman

Valladolid: Masip – Sanchez, Gonzalez, Olaza – Janko (Hervias 65.), Mesa, Plano, Alcaraz, Nacho – Kodro (Rubio 85.), Guardiola Vezetőedző: Sergio Gonzalez