El: hétgólos meccset nyert meg a Betis, kikapott a Lazio

A csütörtöki napon a kora esti órákban négy csoportban kezdődtek meg az Európa-liga 2021-2022-es kiírásának küzdelmei…

(Photo by Mateo Villalba/Quality Sport Images/Getty Images)

E csoport

Az Olympique Marseille csapata a második félidő elején hiába jutott tizenegyeshez és került emberelőnybe, csak 1-1-es döntetlent játszott a hajrában egyenlítő Lokomotiv Moszkva ellen. A Galatasaray javára egy kapitális öngól döntött a Lazio elleni mérkőzésen, a törökök a római gárda korábbi kapusa, Fernando Muslera remek védéseinek is köszönhetően tartották otthon a három pontot.

Lokomotiv Moszkva – Olympique Marseille 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Kerk (89.), ill. Ünder (59. – büntetőből)
Kiállítva: Tiknizyan (58.), ill.

Galatasaray – Lazio 1-0 (0-0)
Gólszerző: Strakosha (67. – öngól), ill.

A csoport aktuális állása

F csoport

A Midtyjylland és a Ludogorec Razgrad együttese nem bírt egymással, és küzdelmük 1-1-es döntetlennel zárult, miközben a másik mérkőzésen három gólt született az utolsó negyedórában, végül a Crvena zvezda jött ki jobban a kései adok-kapokból, és 2-1-es hazai győzelmet aratott a Sporting Braga felett.

Midtyjylland – Ludogorec Razgrad 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Isaksen (3.), ill. Despodov (32.)

Crvena zvezda – Sporting Braga 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Rodic (75.), Katai (85. – büntetőből), ill. Galemo (76.)

G csoport

A magyar bajnok Ferencváros együttese a korai vezetés ellenére 2-1-es vereséget szenvedett a Bayer Leverkusen ellen. Peter Stöger legényei Ryan Mmaee találatával ragadták magukhoz az előnyt, majd döntetlennél egy meg nem adott gólig is eljutottak, végül sajnos a pontszerzés sem sikerült. A “gyógyszergyáriak” sikeréhez hasonlóan a másik meccsen is a hátrányba kerülő csapat győzött, ráadásul a Real Betis 0-2-ről fordítva verte 4-3-ra a Celtic gárdáját a duplázó Juanmi vezérletével.

Bayer Leverkusen – Ferencváros 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Palacios (37.), Wirtz (69.), ill. R. Mmaee (8.)

Real Betis – Celtic 4-3 (2-2)
Gólszerzők: Miranda (32.), Juanmi (35., 53.), Iglesias (51.), ill. Al. Ajeti (15.), Juranovic (26. – büntetőből), Ralston (87.)

H csoport

Az utolsó csoport mindkét mérkőzésén az idegenben pályára lépő csapat örülhetett: a West Ham United esélyeshez méltóan félidőnként egy-egy gólt szerezve diadalmaskodott 2-0 arányban a Dinamo Zagreb vendégeként, míg a Genk a hosszabbítás perceiben jegyzett találatával vitte el a három pontot a Rapid Wien otthonából.

Dinamo Zagreb – West Ham United 0-2 (0-1)
Gólszerzők:ill. Antonio (22.), Rice (50.)

Rapid Wien – Genk 0-1 (0-0)
Gólszerző:ill. Onuachu (90+2.)