NB II: a Haladás legyőzésével újra élen a Vasas – KÖRKÉP

A vasárnapi napon bonyolították le a magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 16. fordulójának mérkőzéseit…

A vasárnap kora délutáni rangadón a Vasas csapata Pátkai Máté korai góljával 1-0-ra legyőzte a forduló előtti éllovas Haladást úgy, hogy Iyinbor piros lapja miatt a 27. perctől létszámhátrányban játszottak. Az angyalföldiek ezzel visszafoglalták az NB II vezető pozícióját, a szombathelyiek pedig rögtön a negyedik helyig zuhantak vissza. A Diósgyőr és a Kecskemét egyaránt magabiztos hazai győzelmet aratott, mellyel a második-harmadik pozícióban egyetlen pontra felzárkóztak az éllovasra. A Szeged a Szolnok idegenbeli legyőzésével erősítette meg ötödik helyét. A hatodik Nyíregyháza két vereség után ezúttal már legalább pontot tudott szerezni a Budafok elleni 0-0 alkalmával. Egymást követő két siker után a Győri ETO meglepetésre hazai környezetben kapitulált az eddig jobbára csak botladozó Békéscsaba ellen. Hozzájuk hasonlóan a mezőny első feléből a Pécsi MFC és Ajka egyaránt otthon kapitulált. A Siófok és a Soroksár is sikerrel zárkózott feljebb. A kiesőzónában tanyázó csapatok közül az említett viharsarki siker mellett a III. Kerületi TVE is három ponttal gazdagodott hajrábeli pécsi sikere jóvoltából, ellenben a sereghajtó Tiszakécske sima vereséget szenvedett.