NB II: nem hibáztak a nagyok, a Vasas vezet a Diósgyőr előtt – KÖRKÉP

A magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 19. fordulójában esedékes valamennyi mérkőzést a vasárnapi napon bonyolították le…

A másodosztályt vezető Vasas 2-1-re diadalmaskodott a Soroksár vendégeként. Az őket egy pont lemaradásból követő Diósgyőr ugyancsak egygólos idegenbeli győzelmet aratott a Budafok ellen. A harmadik helyen továbbra is a Haladás áll, miután 2-1 arányban legyőzte az utolsó bennmaradó helyre hátráló Szolnok gárdáját. Az előző két meccsét elvesztő Kecskemét a Szentlőrinc otthonában tért vissza a helyes útra egy 4-1-es győzelemmel megerősítve negyedik helyét. Az ötödik Szeged fordulatos meccsen verte 3-2 arányban a Nyíregyházát. A Győri ETO a Dorog idegenben legyőzésével kapaszkodott fel a hatodik pozícióba. A középmezőnyben a Siófok egymást követő három győzelem után kapitulált újból, ahogyan a Pécsi MFC is veszített. A Budaörs 3-0-s győzelmével távolodott el a kiesőzónából. Az utolsó két helyezett egyaránt győzött, hiszen a III. Kerület a forduló kiesési rangadóján hosszú emberhátrányban 4-3-ra diadalmaskodott a Békéscsaba ellen, míg a sereghajtó Tiszakécske 3-2-es sikernek örülhetett.