U17-es Eb-selejtező: vereséggel kezdtük az elitkört

A házigazda Hollandia ellen kezdte meg szereplését az Eb-selejtezők elitkörében az U17-es magyar válogatott, a címvédő hollandok két góllal bizonyultak jobbnak a mieinknél.

Sajnos Hollandia gyorsan, már a 4. percben vezetést szerzett Slory góljával (1-0). Ezután rendezni tudtuk a sorainkat, továbbra is a hollandok voltak fölényben, a magyar válogatott viszont jól védekezett, és amikor kellett Pécsi is helyén volt a kapuban. Néhány ellentámadást is vezetett a magyar válogatott, ám ezekből sajnos nem sikerült egyenlíteni. A második félidőre cserékkel igyekezett frissíteni csapatát Szélesi Zoltán, ami további tartást adott válogatottunknak. A 71. percben viszont jött az újabb holland találat, ismét Slory volt eredményes (2-0). A hajrában Klausz váltotta Lisztest, ami támadóbb felfogásúvá tette a csapatot, de így sem sikerült szépíteni, így kétgólos vereséggel kezdte az elitkört az U17-es magyar válogatott. Magyarország Görögország ellen javíthat vasárnap, míg Hollandia Szlovákiával találkozik.