NB II: kiütéssel nyert a Vasas, végre győzött a Diósgyőr – KÖRKÉP

A magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 2021-2022-es kiírásában a 34. forduló mérkőzéseinek nagy részét a vasárnapi napon rendezték meg…

A másodosztály éllovas Vasas gárdája kiütéses győzelmet aratott a Tiszakécske felett és a feljutás közvetlen közelébe került. Az angyalföldieknek már csak annyi szükségeltetik az NB I-es tagsághoz, hogy a Kecskemét hétfő este ne győzzön a Szeged ellen, vagy a hátralévő négy fordulóban akár csak egyetlen pontot szerezzen. A második helyezett Diósgyőr két nyeretlen meccs után egy korai góllal diadalmaskodott a Szentlőrinc ellen, Dragan Vukmir az első győzelmét aratta a miskolciak kispadján. Az ötödik Siófok és a hatodik Haladás egyaránt egy-egy ponttal gazdagodott legutóbbi hazai fellépésén. A Lipcsei Péter vezette Soroksár az újabb fölényes győzelmével zsinórban a negyedik – kapott gól nélküli – diadalát aratva kapaszkodott fel a hetedik helyre. A Pécsi MFC a hazai vereségével egy pozíciót rontott, míg két szebb napokat is látott csapat középmezőnybeli rangadóján a Győri ETO a hajrában harcolta ki a győzelmet a Nyíregyháza ellen, de a Szpari két ponttal még mindig jobban áll náluk a 9-10. helyen. Az Ajka zsinórban harmadik sikerével erősítette meg középmezőnybeli helyét. A tabella második felében az edzőváltáson átesett Békéscsaba idegenben gyűjtötte be a három pontot. A kiesés elől menekülő Szolnok egymást követő harmadik győzelmével kapaszkodott fel a legjobb kieső helyre, megelőzve a Budaörs a III. Kerület csapatát, melyek sorsa egyre inkább megpecsételődni látszik a kieső zónában.