Női Magyar Kupa: a Győri ETO nyerte a finálét

A szerdai napon rendezték meg a női Magyar Kupa 2021-2022-es kiírásának fináléját a Haladás-Viktória és az ETO FC Győr csapatai között a budapesti Új Hidegkuti Stadionban…

Egyetlen találat döntötte el a női Magyar Kupa döntőjét, az ETO FC Győr 1-0-ra diadalmaskodott a Haladás-Viktória ellen. Az első játékrészre eleinte a szakadó eső alaposan rányomta a bélyegét, és a csapatok inkább a körülményekkel küzdöttek, mintsem egymással. Ahogy haladt előre a mérkőzés, a győriek egyre inkább magukhoz ragadták a kezdeményezés lehetőségét, jóval többet birtokolták a labdát, de Dörnyei Balázs együttese kevés gólhelyzetet tudott kidolgozni. Az első félidő utolsó percében Cameron a tizenhatoson belülre érve erős lövést küldött Bíró kapujára, a magyar válogatott kapusa azonban bravúrral védte a kísérletet, így gól nélküli döntetlennel zárult az első 45 perc. A szünet után Savanya kezezése miatt büntetőhöz jutott a szombathelyi gárda, Herczeg lövését azonban Samson kivédte, így maradt a 0-0. Néhány perccel később a Győr előtt adódott komoly lehetőség, azonban egy szöglet utáni kavarodás végén Nagy Fanni lőtt a kapu fölé. Egy óra játék után hasonló szituáció végén szögletet követő lecsorgó labdából Nagy Fanni talált a Haladás hálójába. Az előny birtokában magabiztosan játszott az ETO, és továbbra is ők uralták a mérkőzést, számtalan lehetőségük adódott akár a második gól megszerzésére is, azonban mindent kihagytak, de végül a Haladás erejéből nem futotta helyzetekre, így ez is belefért nekik. Az ETO története első Magyar Kupa-sikerét ünnepelhette.

Haladás-Viktória – ETO FC Győr 0-1 (0-0)
Gólszerző:ill. Nagy F. (60.)