NB II: a félidőben még vezetett a Szeged, de végül pont nélkül zártak az MTK otthonában!

Az MTK és a Szeged-Csanád Grosics Akadémia összecsapásával zárult a labdarúgó NB II 1. fordulója.

Már az első percektől kezdve magához ragadta a kezdeményezést a hazai pályán játszó MTK. A fővárosiak az első játékrészben számos nagy lehetőséget kidolgoztak, és tetszetős játékot mutattak be, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott, vagy Molnár-Farkas nagy bravúrral hárítani tudott. A másik oldalon viszont a Szeged a kevés helyzetéből egyet gólra tudott váltani. A 34. percben egy szögletnél Balázs rosszul mozdult ki a kapujából, Temesvári pedig az ötösről az üresen maradt kapuba fejelt, 0-1!

A második félidőben sem változott a játék képe, az MTK többször is a kapuja elé tudta szegezni a vendégeket. Az 59. percben viszont ismét a szegediek jártak közel a gólszerzéshez, de Szépe az utolsó pillanatban blokkolni tudott. Ez a blokk pár minutummal később még többet ért, miután az MTK-nak összejött az egyenlítés! A 61. percben ugyanis a nagyon aktívan játszó Futács 12 méterről kapásból bevette a kaput, 1-1! 6 perc elteltével már a vezetést is megszerezte az MTK! Bognár lövését kézzel blokkolta Szilágyi a 16-on belül, amit Futács magabiztosan értékesített, 2-1! A vezetés megszerzését követően is inkább a fővárosiak dominálták a játékot, de újabb gól már nem született, így az MTK hátrányból fordítva otthon tudta tartani a 3 pontot.

MTK – Szeged-Csanád GA 2–1 (0-1)
Új Hidegkuti Nándor Stadion Vezette: D. Marcell
Futács (61., 67. – büntető) ill. Temesvári (34.)