NB I: fölényes győzelemmel nyitotta a tavaszt a Loki

A szombat délutáni órákban két mérkőzéssel vette kezdetét a magyar bajnokság (OTP Bank Liga) idei első, 17. fordulója…

A Kisvárda és a Paks mozgalmas összecsapáson 2-2-re végzett egymással. A hazaiak indították kezdeményezőbben a mérkőzést, másfél perc után Leoni találta el a felső lécet, majd Mesanovic szerzett lesgólt. Ezt leszámítva viszont kevés lehetőség adott előttük, a várdai mezőnyfölény meddőnek bizonyult. Az első játékrész derekánál a Paks tizenegyeshez jutott egy kósza ellentámadás alkalmával, amikor Mesanovic szabálytalanságát követően a sértett Varga Barnabás magabiztosan értékesítette a jogosan megítélt tizenegyest. A szünet előtti perceket ismét megnyomta a hazai gárda, Makowski lendületből lőtte szét a felső lécet, azaon kívül viszont képtelenek voltak helyzetbe kerülni. A második félidőben is a Kisvárda próbálkozott, de a Paks magabiztosan állta a sarat. A játékrész derekánál azonban Leoni elfutását követően Osváth kézzel blokkolt, a tizenegyest pedig Asmir Mesanovic lőtte a kapu közepébe. A hazaiak az egyenlítés után új erőre kaptak és látványosan megnyomták az utolsó negyedórát. A hajrában Ilijevszki helyzete maradt ki, majd Leoni ajtó-ablak helyzetben fejelt a kapu mellé. Tíz perccel a vége előtt azonban egy lecsorgó labdát Ötvös Bence már be tudott pofozni a paksi kapuba, így megfordították a mérkőzést. A végén ismét a Paksnak lett sietősebb, többször is zavarba tudták hozni a hazaiak védelmét, majd a 90 perc lejárta után a frissen beállított új igazolás, Skribek Alen beadását Hindrich bevédte a saját kapujába, így 2-2-es döntetlennel ért véget a találkozó.

Kisvárda – Paks 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Mesanovic (64. – büntetőből), Ötvös (80.), ill. Varga B. (25. – büntetőből), Skribek (90+1.)

A Debrecen a vártnál simábban, végig vezetve 3-0-ra legyőzte a Zalaegerszeget. A vendéglátó hajdúságiak az első akciójukat góllal fejezték be, amikor a harmadik percben Dzsudzsák passza után Szécsi Márk juttatta előnyhöz a hazaiakat. A folytatásban a vendégek próbálkoztak többet, a Loki mégis az első fél óra után növelni tudta az előnyét, miután Mocsi meglökte a gólhelyzetben kilépő Sóst, ezért kiállították, a hazaiak büntetőhöz jutottak. A tizenegyest a csapatkapitány Dzsudzsák Balázs értékesítette, így a Debrecen 2-0-s vezetéssel és emberelőnnyel mehetett a szünetre, miközben a mérkőzés gyakorlatilag eldőlt. Nem sokkal a fordulás után ráadásul újabb gólt szerzett a Loki, miután Szécsi bal oldali bejátszását Kálnoki-Kis a kapu előtt elvétette, így Dorian Babunszki közelről zavartalanul helyezhetett a kapuba. 3-0 után már sokmindent nem történt, a Debrecen akár újabb gólokat is szerezhetett volna, a zalaiak pedig már inkább a lefújást várták. A két csapat ezzel helyet cserélt egymással a bajnokság ötödik-hatodik pozíciójában.

Debreceni VSC – Zalaegerszeg 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Szécsi (3.), Dzsudzsák (35.), Babunszki (53.), ill.
Kiállítva:ill. Mocsi (34.)