Serie A: magabiztos győzelmet aratott a Salernitana otthonában a Juventus! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 21. fordulójának zárásaként a Juventus a Salernitana vendégeként lépett pályára.

(Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Jó iramban kezdődött a találkozó, ennek ellenére sokáig nem alakultak ki igazán jelentős helyzetek a csapatok előtt. Az események a félidő közepétől kezdtek el felpörögni, ekkor a 26. percben Miretti harcolt ki egy büntetőt, miután Caviglia szabálytalankodott vele szemben. A tizenegyest Vlahovic rúgta, aki a kapufa segítségével betalált, Ochoa hiába érezte az irányt, nem volt esélye a hárításra, 0-1! A folytatásban már egyértelműen rá tudta erőltetni az akaratát a Juventus az ellenfelére, elsősorban Vlahovic remeklésének köszönhetően, aki többször is kiválóan alakított ki magának helyzeteket. A 45. minutumban ismét a szerb támadó lőhetett kapura, de csúnyán eltörte a játékszert, ami viszont így a gyorsan kapcsoló Kostic elé került, ő pedig el tudta passzolni a kapus mellett és a védők között a labdát, 0-2! A hosszabbításban még Locatelli lőhetett volna gólt, aki megpróbálta átemelni Ochoa felett a labdát, de a mexikói hálóőr jól mozdult ki a kapujából és védeni tudta a középpályás próbálkozását.

A második játékrészben a Juventus ott folytatta, ahol az elsőt befejezték. A 47. percben ugyanis a “Zebrák” az ellenfél térfelének közepének szereztek labdát, majd Fagioli kiválóan tálalt Vlahovic elé, ő pedig nem hibázta el a ziccert, 0-3! Az 59. minutumban közel járt a Juve ahhoz, hogy még tovább növeljék a különbséget, de Di Maria jól eltalált lövésénél a felsőléc hárított. A 75. percben Chiesa is ígéretes helyzetbe került Vlahovic passza után, de az olasz támadó lövése elszállt Ochoa kapuja felett. A véghajrához közeledve a csereként beálló Kean is feliratkozhatott volna az eredményjelzőre, ám az ő életerős lövésénél ismét a kapufa hárított. Ezt követően már nem alakult ki újabb lehetőség, de a Juventus így is magabiztos győzelmet aratott, aminek köszönhetően felléptek a tabella 10. helyére.

Salernitana – Juventus 0-3 (0-2)
Stadio Arechi Vezette: A. Rapuano
Gólszerzők: -ill.
Vlahovic (26. – büntető, 47.), Kostic (45.)
Sárga lapok: Vilhena (23.) ill. Rabiot (16.)
Kiállítás: -ill.-

Salernitana: Ochoa – Bradaric (Bonazzoli 60.), Bronn, Troost-Ekong, Sambia – Vilhena (Lovato 46.), Caviglia (Bohinen 71.), Coulibaly (Kastanos 79.) – Dia, Piatek (Crnigoj 71.), Candreva Vezetőedző: Davide Nicolaa

Juventus: Szczesny – Danilo, Bremer, Alex Sandro – De Sciglio (Iling 79.), Miretti (Fagioli 43.), Locatelli, Rabiot, Kostic (Cuadrado 62.) – Di Maria (Chiesa 62.), Vlahovic (Kean 79.) Vezetőedző: Massimiliano Allegri