Bundesliga: kiesési rangadót nyert a Schalke! – videóval

A német bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójának szombati játéknapját a Schalke és a Stuttgart összecsapása zárta.

(Photo by Lars Baron/Getty Images)

Négy gól nélküli döntetlen után győzelmi kényszerben lépett pályára a sereghajtó Schalke együttese, amely a szintén kiesés ellen harcoló VfB Stuttgartot látta vendégül. A gelsenkircheni alakulat ezen a találkozón gyorsan megtörte a góltalansági szériáját, ugyanis a 10. percben megszerezték a vezetést. Ekkor Michael Frey lódult meg a bal oldalon, majd tökéletesen centerezett középre, ahol Dominick Drexler érkezett és a kapuba bólintotta a labdát, 1-0! A hazai gárdának még a szünet előtt sikerült megdupláznia az előnyét, a 40. percben ugyanis Zalazar középre tett labdáját Bülter sarokkal továbbította Bredlow kapujába, 2-0!

A második félidőben Bruno Labbadia igyekezett cserékkel is felpörgetni csapata játékát, és ebben a játékrészben már egy jóval kezdeményezőbb Stuttgart vonult ki a pályára. Ennek ellenére igazán nagy helyzeteket nem tudtak kidolgozni a vendégek, de a 63. percben mégis összejött a szépítés! Ekkor Borna Sosa vállalt el egy távoli lövést, ami Ralf Fahrmann alapos közreműködésével végül utat talált a hálóba, 2-1! Az utolsó fél órában viszont hiába próbált meg mindent az egyenlítés érdekében a Stuttgart, ez nem jött össze, így egy kulcsfontosságú rangadót vesztettek el a bennmaradásért folytatott harcban. A Schalke ezzel a sikerrel megszakította a 6 mérkőzésből álló nyeretlenségi szériáját, és 3 pontra felzárkózott a Stuttgart, Hoffenheim, Bochum trió mögé, akik egyaránt 19 ponttal rendelkeznek 22 fordulót követően.

Schalke – VfB Stuttgart 2-1 (2-0)
Veltins Arena Vezette: D. Aytekin
Drexler (10.), Bülter (40.) ill. Sosa (63.)
Sárga lapok: Kral (42.), Greiml (90+6.) ill. Sosa (70.), Karazor (90+1.)
Kiállítás: ill.-

Schalke: Fahrmann – Matriciani, Jenz, Yoshida, Aydin – Krauss (Balanta 66.), Kral, Bülter (Karaman 72.), Zalazar (Latza 72.), Drexler (Greiml 90+2.) – Frey (Terodde 72.) Vezetőedző: Thomas Reis

VfB Stuttgart: Bredlow – Anton (Vagnoman 57.), Mavropanos, Ito (Zagadou 46.), Sosa – Endo, Karazor, Haraguchi (Tomas 78.) – Gil Dias (Coulibaly 46.), Silas, Fuhrich (Pfeiffer 79.) Vezetőedző: Bruno Labbadia