NB II: javított az ETO, pontot vesztett a Vasas – KÖRKÉP

A magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 17. fordulójában esedékes mérkőzések nagy részét vasárnap délután játszották le…

A forduló előtti éllovas Nyíregyháza-Spartacus csak hétfőn játssza le aktuális mérkőzését, így a második helyezett ETO FC Győr egy ponttal megelőzte az élen. A rábapartiak a legutóbbi súlyos vereség után nyögvenyelős, egygólos győzelmet arattak a kiesőjelölt Ajka ellen. A harmadik helyezett Vasas sokáig vezetve a hajrában vesztett el két pontot a Soroksár vendégeként, így jeleneg öt egységre van a feljutást jelentő második pozíciótól. A Szeged négy fordulón belül elért harmadik sikerével az ötödik helyen egyetlen pontra megközelítette a hétfőn pályára lépő Kozármilsenyt. A hosszú hetek óta pocsék szériában lévő Budafok 2-0-s győzelmet aratott a Kazincbarcika ellen, melyet egy pontra meg közelített. A középmezőnyben a Haladás és a Gyirmót döntetlent játszott egymással. A kilencedik helyezett Csákvár ugyancsak egy pontot szerzett, míg a Pécsi MFC újabb egygólos meccset játszott, most vereséget szenvedett, de 17 forduló után mindössze 6-10 a gólkülönbsége. A forduló fővárosi rangadóján a Budapest Honvéd és a BVSC-Zugló 1-1-es döntetlent játszott egymással, így a kispestiek a 12. helyen mindössze négy ponttal előzik meg az utolsó bennmaradó helyet elfoglaló zuglóiakat. A kieső zónában a Mosonmagyaróvár idegenben győzte le a BFC Siófokot, kettőjük mellett a Tiszakécske és az Ajka tanyázik még a vonal alatt.