NB I: Bőle góljával nyerni tudott a sereghajtó Mezőkövesd a DVSC otthonában!

A labdarúgó NB I 23. fordulóját az 5. helyezett DVSC és a sereghajtó Mezőkövesd összecsapása nyitotta.

Az első félidőben a DVSC volt a kezdeményezőbb fél, Blagojevic csapata birtokolta többet a labdát, ám ez többnyire csak meddő mezőnyfölényre volt elegendő. A Loki játékosai számtalan beadással és szöglettel próbálták meg áttörni a Mezőkövesd védelmét, de ezek nem hozták meg a kívánt eredményt. A vendégek néha-néha kiszabadultak saját térfelükről, és összességében nagyobb veszélyt tudtak okozni Megyeri kapuja előtt, mint a hazaiak a túloldalon. A legnagyobb lehetőségre a 43. percig kellett várni, amikor Molnár beadását Cseri a hosszún visszafejelte középre, Drazic fejese azonban kevéssel a léc fölött hagyta el a játékteret.

A második játékrész elejét igyekezett megnyomni a DVSC, hogy megszerezzék a vezetést, és az 58. percben egy védelmi hiba után Vajda Botond léphetett ki ígéretes helyzetben, de a szélső befejezése nagyon gyengére sikeredett, így nem jelentett veszélyt Piscitelli kapujára. A 63. minutumban egy gyors ellentámadás végén Drazic tudott veszélyeztetni, de az egyik védő blokkolni tudott, így szöglet következett. A sarokrúgást még ki tudták fejelni a hazaiak, de a kipattanót a percekkel korábban beálló Bőle gyűjtötte be, aki kapásból 17-18 méterről bevágta a labdát a jobb alsóba, 0-1! A bekapott gólt követően a Debrecen igyekezett még nagyobb fokozatba kapcsolni, és a 71. percben Ferenczi beadása után Bárány tudott fejelni 12 méterről, de a próbálkozása kevéssel a bal alsó mellett hagyta el a játékteret. A 77. percben Szuhodovszki vállalkozott egy távoli lövésre, ez viszont kevéssel a bal felső mellett zúgott el. A Debrecen kitámadása révén nagyobb lehetősége nyílt a vendégeknek a gyors ellentámadásokra, és a 80. percben Bőle majdnem megszerezte a második találatát is, de a 20 méterről leadott lövése centikkel a jobb alsó mellé ment. A véghajrában hiába próbált meg mindent a Loki az egyenlítés érdekében, nem jártak sikerrel, így a Mezőkövesd megszerezte második idenbeli sikerét a szezonban, és átmenetileg elléptek a sereghajtó pozícióból.

Debreceni VSC – Mezőkövesd 0-1 (0-0)
Nagyerdei Stadion Vezette: Csonka B.
Gólszerző:  -ill.