PL: ezúttal a sereghajtó otthonában tartott erődemonstrációt az Arsenal! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 27. fordulóját a sereghajtó Sheffield United és a bajnoki címre törő Arsenal összecsapása zárta.

(Photo by MB Media/Getty Images)

Ahogy az várható volt, az első pillanattól kezdve nekirontott vendéglátójának az Arsenal csapata, amely már a második percben nagyon közel járt a gólszerzéshez. Ekkor ugyanis Saka találta telibe a felső lécet, majd a kipattanónál Martinelli lövését vágta ki az egyik védő a gólvonalról. Nem bírta azonban sokáig a Sheffield védelme, az 5. percben ugyanis már megszerezte a vezetést a londoni alakulat. Ekkor Rice középre tett labdája megpattant az egyik védő lábán, így pont a középen érkező Ödegaard elé került, aki 5 méterről bevette a kaput, 0-1! Az „Ágyúsok” ezt követően sem lassítottak és a 13. percben már megduplázták az előnyüket! Saka tudott elfutni az alapvonal irányába, majd a középre tett labdája a kapus lába között elsuhanva Bogle lábáról a saját kapujában kötött ki, 0-2! Sőt, a 15. minutumban már a harmadik Arsenal gól is megérkezett! A vendégek villámgyors támadásának végén Kiwior tette a labdát Martinelli elé, akinek a lövése megpattant az egyik védőn, így Grbic esélytelen volt a hárításra, 0-3! Az újabb Arsenal gólig „igen sokat” kellett várni, ekkor Martinelli labdaszerzése után Havertz léphetett ki ígéretes helyzetben, és ki is lőtte a hosszú alsót, 0-4! A szünet előtt aztán már megszületett az 5. gól is, amit a 39. percben Rice jegyzett, aki Saka centerezése után vette be nagyjából 10 méterről a kaput, 0-5!

A második félidő elejét némileg álmosabban kezdte az Arsenal, de így is igen hamar folytatta a gólgyártást Arteta csapata. Az 58. percben Havertz passza után White tudott ballal lőni a tizenhatoson belülről, a lövésébe pedig hiába tudott beleérni Grbic, a labda végül a jobb alsóban kötött ki, 0-6! Összességében viszont ez a játékrész már jóval csendesebben telt, az Arsenal sem erőltette annyira a támadásokat, illetve Arteta is igyekezett pihentetni a legjobbjait. A 83. percben így is közel jártak a vendégek a 7. gól megszerzéséhez, Gabriel Jesus lövésénél azonban nagy bravúrt mutatott be Grbic. Ezt követően viszont már nem alakult ki újabb jelentős esemény, így az Arsenal egy jóval visszafogottabb második félidővel is lemosta a Sheffieldet, amely a legutóbbi 3 hazai bajnokiján 16 gólt kapott, és egyet sem tudott rúgni…

Sheffield United – Arsenal 0-6 (0-5)
Bramall Lane Vezette: S. Barrott
ill. Ödegaard (5.), Bogle (13. – öngól), Martinelli (15.), Havertz (25.), Rice (39.), White (58.)
Sárga lapok: Bogle (29.) ill.-
Kiállítás:ill.-

Sheffield United: Grbic – Robinson, Trusty, Ahmedhodzic (Arblaster 64.), Bogle – Davies (Brooks 46.), Vini Souza, Norwood (Osborn 17.), Hamer, McAtee (Baldock 46.) – McBurnie (Osula 46.) Vezetőedző: Chris Wilder

Arsenal: Raya – White (Cédric 65.), Saliba, Gabriel, Kiwior – Rice (Trossard 74.), Jorginho (Partey 65.), Ödegaard – Saka (Vieira 46.), Havertz, Martinelli (Jesus 64.) Vezetőedző: Mikel Arteta