Serie A: kétszer is vezetett az Inter, mégsem tudták legyőzni a Cagliarit! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 32. fordulójának vasárnapi játéknapját az Inter és a Cagliari összecsapása zárta.

(Photo by Mattia Ozbot – Inter/Inter via Getty Images)

Lautaro Martinez és Benjamin Pavard is eltiltott volt, így két kulcsjátékosára sem számíthatott Simone Inzaghi a Cagliari elleni mérkőzésen. Ennek ellenére a hazaiak már az első perctől kezdve nagy fölényben futballoztak, és az 5. minutumban Barella révén majdnem meg is szerezték a vezetést, de a középpályás próbálkozását Scuffet bravúrral védeni tudta. A 11. percben aztán a vendégek is egy komoly helyzetet alakítottak ki, Luvumbo 15 méterről leadott tekerése azonban kevéssel a hosszú kapufa mellett szállt el. Nem kellett sokat várni, és az Inter megszerezte a vezetést! A 12. percben Darmian ugratta ki jó ütemben Sánchezt, aki az alapvonaltól kiválóan centerezett, Thuram pedig közelről a hálóba passzolta a labdát, 1-0! A vezetés megszerzését követően alaposan visszavett az iramból az Inter, amely ugyan továbbra is irányította a játékot, de csak lesgólig, illetve pár veszélytelen helyzetig jutottak a szünetig. Ugyanakkor félgőzzel is könnyedén kontroll alatt tudták tartani a Cagliarit, amely Luvumbon pár megindulásánál kívül semmiféle veszélyt nem tudott felmutatni.

A második félidő első veszélyes lehetőségére nem kellett sokat várni, a 48. percben egy kifejelt szöglet után Dimarco bombázta kapura a labdát, Scuffet azonban nagy bravúrral a léc fölé tolta a játékszert. A 62. minutumban ismét Scuffet védésére volt szükség, aki Calhanoglu kellemetlenül pattogós szabadrúgását ütötte szögletre. Ebben a játékrészben is érződött végig, hogy az Inter hatalmas minőségi fölényben van, de nem törték össze magukat igazán annak érdekében, hogy meglőjék a második góljukat, ezt pedig megbüntette a Cagliari. A 65. percben ugyanis egy előreívelt labdát Luvumbo készített le Shomurodov számára, akinek a lövése Bastoni lába között utat talált a hálóba, 1-1! A 67. percben majdnem ismét megszerezte a vezetést az Inter, Sánchez fejese azonban centikkel elkerülte a bal alsó sarkot. A 74. percben viszont már ismét az Internél volt az előny, miután Mina kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül. A labda mögé Calhanoglu állt, aki magabiztosan értékesítette a büntetőt, Scuffet hiába érezte az irányt, 2-1! A Cagliarinak viszont erre is volt válasza! A 83. percben ugyanis egy beívelt labda Lapaduláról Viola elé pattant, ő pedig a bal sarokba bombázta a labdát, 2-2! Két perccel később megint Viola vette célba Sommer kapuját, de a támadó kísérlete ezúttal kevéssel a kapu mellett hagyta el a játékteret. A 95. perc elején meg is nyerhette volna a mérkőzést a Cagliari, egy ellentámadás végén ugyanis Viola fejelhetett senkitől sem zavartatva, de a rutinos támadó belefejelte Sommerbe a labdát, így végül mindkét fél 1-1 ponttal gazdagodott.

Inter – Cagliari 2-2 (1-0)
Stadio Giuseppe Meazza Vezette: F. Fourneau
Thuram (12.), Calhanoglu (74. – büntető) ill. Shomurodov (65.), Viola (83.)
Sárga lapok: -ill. Prati (40.), Mina (73.)
Kiállítás:ill.-

Inter: Sommer – Bastoni (Buchanan 86.), Acerbi, Bisseck – Dimarco (Augusto 76.), Mkhitaryan (Frattesi 64.), Calhanoglu, Barella, Darmian (Dumfries 76.) – Thuram, Sánchez (Arnautovic 76.) Vezetőedző: Simone Inzaghi

Cagliari: Scuffet – Hatzidiakos (Wieteska 88.), Mina, Obert – Di Pardo (Zappa 78.), Jankto (Prati 29.), Makoumbou, Sulemana, Augello – Shomurodov (Lapadula 78.), Luvumbo (Viola 78.) Vezetőedző: Claudio Ranieri