Serie A: Ronaldo vezérletével könnyedén legyőzte a sereghajtót a Juventus! – videóval

Győzelmi kényszerben lépett pályára a Juventus együttese az olasz bajnokság (Serie A) 23. fordulójának zárómérkőzésén. Andrea Pirlo nem volt könnyű helyzetben a sereghajtó Crotone elleni összecsapáson számos sérültje miatt, de összességében takaréklángon égve is könnyedén felülmúlták ellenfelüket.

Álmoskásan kezdett a Juventus gárdája a mérkőzés első 20 percében, de a félidő második felétől egyre nagyobb fölénybe kerültek. Sokáig hiába dolgoztak ki nagyobbnál nagyobb helyzeteket, nem sikerült bevenniük a Crotone kapuját. A 38. minutumban aztán megtört a jég. Alex Sandro beadására Ronaldo robbant be, és fejjel mattolta Cordazt, 1-0! A szünet előtt még egyszer feliratkozott az eredményjelzőre a portugál, ugyanis Ramsey középre ívelt labdáját is a hálóba fejelte, 2-0, így megnyugtató előnnyel vonulhattak pihenőre. A második félidőben továbbra is a Juventus irányította a játékot, de már messze nem törték annyira magukat. Ennek ellenére a játékrész közepén egy szögletet követően McKennie is be tudott találni, ezzel végleg eldöntve minden kérdést, 3-0! A mérkőzés fennmaradó részében még volt esélye a Juvénak, hogy tovább növelje előnyét, de így is könnyed sikert arattak a teljesen veszélytelen Crotone ellenében és felléptek a dobogó 3. fokára.

Juventus – Crotone 3-0 (2-0)
Allianz Stadion Vezette: V. Marini