Bundesliga: Kétgólos hátrányból fordított és nyert az RB Leipzig! – videóval

A német bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának szombat esti mérkőzését a 2. RB Leipzig és a 7. Mönchengladbach vívta. A találkozón hiába futballozott nagy fölényben a Lipcse, a szünetre mégis kétgólos hátránnyal vonulhattak. A második játékrészben aztán összejött az egyenlítés, sőt a ráadásban a győztes gólt is megszerezték, így továbbra is tapadnak a Bayern Münchenre.

Nagyon korán hátrányba került Julian Nagelsmann csapata, miután a 6. percben büntetőt végezhetett el a Gladbach Upamecano szabálytalansága után. A tizenegyest Gulácsi majdnem hárítani tudta, de végül a kapuban kötött ki Hofmann lövése, 0-1! A kapott gól követően a Leipzig rögtön magához ragadta a kezdeményezést, de a 19. percben megduplázta előnyét Marco Rose csapata egy sikeres kontra után Thuramnak köszönhetően, 0-2! A szünetig számos helyzete akadt a Leipzignek, de a szépítés sem jött össze. A második játékrészben még támadóbban léptek fel a hazaiak, aminek az 57. minutumban meg is lett az eredménye. Halstenberg beadása után Nkunku maradt üresen, a támadó pedig a léc alá vágta a labdát, 1-2! 9 perccel később már egyenlő volt az állás. Poulsen játszott össze Olmóval, a dán támadó lövése pedig a kapufa segítségével a hálóban kötött ki, 2-2! Az egyenlítést követően sem lassított a lipcsei alakulat, többször is Sommer nagy bravúrjára volt szüksége a Gladbachnak, hogy ne kerüljenek hátrányba. A ráadásban aztán mégis sikerült bekotorni a győztes gólt. A 93. percben Nkunku adta középre a labdát, a csereként beálló Sörloth pedig fejjel bevette Sommer kapuját, 3-2! Ezzel a sikerével a Leipzig továbbra is 2 pontra követi a Bayern München csapatát.

RB Leipzig – Mönchengladbach 3-2 (0-2)
Red Bull Arena Vezette: M. Grafe
Nkunku (57.), Poulsen (66.), Sörloth (90+3.) ill. Hofmann (6. – büntető), Thuram (19.)
Sárga lapok: Sabitzer (41.), Upamecano (43.) ill. Elvedi (49.), Bensebaini (90+3.)
Kiállítás: -ill.-