NB I: nagy lépést tett az ezüstérem felé a Puskás Akadémia – videóval

A Puskás Akadémia zsinórban harmadik bajnokiján tudott nyerni, míg a Fehérvár továbbra sem talál magára, és az MTK, valamint a Mezőkövesd már csak két pontra van Nikolicséktól.

Fehérvári támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de a PAFC védelme többször is tisztázni tudott. Ezután a Puskás Akadémia percei következtek, Corbu lövését Kovács védte, Géresi fejese pedig centikkel ment mellé. A 19. percben Kiss próbálkozását védte bravúrral Kovács. A félidő hátralévő része a Vidié volt, de nem tudtak betalálni a vendégek, így gól nélküli döntetlennel mehettek az öltözőbe a csapatok. A második játékrészt a felcsútiak kezdték jobban, Géresi megpattanó lövését védte Kovács. Egy perccel később Fiola lövését blokkolták a hazaik, majd ismét Kovácsnak kellett mentenie, ráadásul kétszer. A 68. percben vezetést szerzett a PAFC, Slagveer csúsztatott a kapuba (1-0). Ezután fölényben játszott a Vidi, és két tizenegyesgyanús-helyzet is kialakult, de Solymosi egyiket sem fújta be, sőt Bamgboye sárgát is kapott műesésért. A 80. percben Knezevic lezárhatta volna a meccset, de éles szögből leadott lövése a kapufán csattant. A hajrában még egy büntetőt reklamáltak a fehérváriak, de Solymosi ezúttal is továbbot intett, így otthon tartotta a három pontot a Puskás Akadémia.

Puskás Akadémia – MOL Fehérvár 1-0 (0-0)
Gólszerző: Slagveer (68.) ill.