NB I: nem bírt egymással a Paks és a Zalaegerszeg

A magyar labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombat esti mérkőzésén a bronzéremért küzdő Paks fogadta a kiesés ellen menekülő Zalaegerszeget.

A találkozó első félideje végig kiegyenlített volt, mindkét együttes 4-4 alkalommal próbálkozott, de a vezetést a vendégek szerezték meg Kis Dávid révén a 18. percben és így is maradt az eredmény a szünetig. A 15 perces pihenőt követően azonban felpörögtek a hazaiak és az 50. percben Böde Dániel révén sikerült kiegyenlíteni, aki egy visszafejelt labdát bólintott a kapuba közvetlen közelről. Ezt követően a hazaiak tettek meg többet a győzelemért, viszont nem sikerült újabb gólt szerezni, így lemaradni látszanak a harmadik helyről, ami Európa-liga selejtezőt ér. A vendégek pedig továbbra is veszélyben vannak, ugyanis csak három pontra vannak a kiesést jelentő 11. helytől.

Paks – Zalaegerszeg 1-1 (0-1)
Játékvezető: Vad I., Helyszín: Fehérvári úti stadion (Paks)
Gólszerzők: Böde D. (50.) ill. Kis D. (18.)