NB I: döcögős játékkal, de megnyerte az Újpest elleni derbit a Ferencváros!

Az NB I 7. fordulójának zárómérkőzéseként Ferencváros-Újpest örökrangadót rendeztek. A találkozó az első 42 perc alapján nagyon sima Fradi sikert ígért, de az Újpest emberhátrányban is komoly gondot tudott okozni a zöld-fehéreknek, igaz végül ezért nem járt pont számukra…

Nagyon jól kezdődött a rangadó a Ferencváros szempontjából, hiszen a 4. percben büntetőt ítélt a játékvezető, miután Banait látta szabálytalannak Uzunival szemben. A büntetőt Ryan Mmaee magabiztosan értékesítette, 1-0! Nem sokkal később már emberelőnyben futballozhattak a zöld-fehérek, miután Diaby utolsó emberként lerántotta Uzunit. Az emberelőny túlságosan nyugodttá tette a hazaiakat, akiket Peter Stöger többször is próbált feltüzelni az első játékrészben. A Fradinak voltak ígéretes ritmusváltásai a szünetig, de a második gólra egészen a 42. percig kellett várni, amikor Uzuni Tokmac Nguent szolgálta ki, 2-0! Úgy tűnt, hogy a hazaiak megnyugtató előnnyel vonulhatnak az öltözőbe, de a lefújás előtti utolsó pillanatokban többen is túl könnyelműen viselkedtek az Újpest támadásánál, amit Tallo bosszult meg, és Dibusz hálójába juttatta a labdát, 2-1! A második félidőt is igen álmoskásan kezdte a Fradi, amit két veszélyes újpesti lehetőség jelzett. Ezután kissé magasabb sebességi fokozatba kapcsolt Peter Stöger együttese, de nem tudták lezárni a találkozót. Az Újpest emberhátrányban is felvette a kesztyűt az FTC-vel, sőt bizonyos időszakokban még be is tudták szorítani a hazaiakat a saját kapujuk elé. A 81. percben úgy tűnt, hogy a Fradi le tudja zárni a találkozót, de Uzuni góljáról kiderült, hogy a támadó lesről indult. A 85. minutumban Simon előtt adódott ígéretes lehetőség az egyenlítésre, de rosszul vette át a labdát, így nem tudta Dibusz mellett a hálóba helyezni a labdát. Ezt a kihagyott helyzetet viszont már megbüntette a Ferencváros, a 87. percben ugyanis Uzuni ezúttal már érvényes találatot szerzett, ezzel eldöntve a 3 pont sorsát, 3-1! A Fradi ezzel a sikerével fellépett a tabella 2. helyére, 3 ponttal lemaradva az egy mérkőzéssel többet játszó Kisvárda mögött.

Ferencváros – Újpest 3-1 (2-1)
Groupama Aréna Nézőszám: 17350 Vezette: Bogár Gergő
Gólszerzők: R. Mmaee (5. – büntető), Tokmas (42.), Uzuni (87.) ill. Tallo (45+2.)
Sárga lapok: Loncar (46.), Tokmac (55.) ill. Banai (4.), Antonov (26.), Kastrati (35.), Mitrovic (45+1.)
Kiállítás: -ill. Diaby (13.)

Ferencváros: Dibusz – Civic, S. Mmaee, Blazic, Wingo – Loncar (Beisc 58.), Zachariassen (Vécsei 69.), Laidouni – Tokmac (Gavric 59.), R. Mmaee (Botka 88.), Uzuni Vezetőedző: Peter Stöger

Újpest: Banai – Koutroubis, Diaby, Kastrati – Bjelos (Croizet 63.), Mitrovic, Csongvai, Mack, Antonov – Beridze (Viana 82.), Tallo (Simon 69.) Vezetőedző: Michael Oenning