Bundesliga: már az első félidőben kiütötte ellenfelét a Bayern – videóval

A válogatott szünet előtt elszenvedte első vereségét a bajnokságban a Bayern München, de Nagelsmann csapata gyorsan javított a zsinórban három Bundesliga-meccset nyerő Bayer Leverkusen ellen.

(Photo by Alex Gottschalk/DeFodi Images via Getty Images)

Nagyszerűen kezdte a meccset a Bayern, a 4. percben Upamecano középre fejelt labdáját Lewandowski juttatta a hálóba egy látványos mozdulattal (0-1). Ezután sem álltak le a vendégek, a 19. percben Sané találta el a kapufát. A 30. percben jött az újabb Bayern-gól, Davies passza után ismét Lewandowski volt eredményes (0-2). Ezután indult be igazán a müncheni henger, a 34. percben Müller (0-3), majd a 35.-ben (0-4) és a 37.-ben Gnabry talált be (0-5). A második félidőre próbálta stabilizálni csapatát a Leverkusen edzője, ami sikerült is, az 53. percben Demirbay lövését védte Neuer. Két perccel később már tehetetlen volt a német kapus, Schick kapufáról bepattanó góljával szépítettek a hazaiak (1-5). Ezután ismét megrázta magát a vendég együttes, előbb Sané, majd Süle veszélyeztetett. A 74. percben Coman ugrott ki, de a védők fel tudtak szabadítani. A hajrára ismét felpörögtek az események, a 86. minutumban Coman lőhetett, de Hradecky hárított, majd egy perccel később Alario talált be a másik kapuba, de les miatt nem adták meg a gólját. Az eredmény ezután már nem változott, a Bayern egy félidő alatt kiütötte a Leverkusent.

Bayer Leverkusen – Bayern München 1-5 (0-5)
Gólszerzők: Schick (55.), ill. Lewandowski (4., 30.), Müller (34.), Gnabry (35., 37.)