NB I: négy bajnoki vereség után nyert ismét a Honvéd

Zsinórban hatodik bajnokiján maradt nyeretlen az MTK, míg a Honvéd zsinórban négy vereség után tudott újra nyerni az OTP Bank Ligában.

Honvéd-helyzettel indult a mérkőzés, a 10. percben Lukics lőtt közelről, de Mijatovics bravúrral hárított. Ezután inkább a Honvéd irányította a meccset, ám mindez lehetőségekben nem nyilvánult meg, az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, a hazai szurkolók pedig nemtetszésüknek adtak hangot ebben a periódusban. A 44. percben Nagy Dominik próbálkozott, de saját csapattársáról vágódott le a labda. A félidő hajrájában emberhátrányba került az MTK, egy kakaskodás után Haraszti mehetett zuhanyozni. Az emberelőnyt gyorsan kihasználta a Honvéd, a második játékrész legelején egy szögletet követő kavarodás után Balogh lövését még védte Mijatovics, de a kipattanó Lukics elé érkezett, aki közelről a kapuba fejelt (1-0). A 61. minutumban Balázs beadása után Palincsár lőtt, de Szappanos hárított. A 68. percben Nagy Dominikot buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig maga a sértett értékesítette (2-0). Az emberhátrányban játszó MTK ezután sem tudott veszélyesebben játszani, sőt a 91. percben Kerezsi előkészítése után Lukics vitte be a kegyelemdöfést (3-0).

Honvéd – MTK 3-0 (0-0)
Gólszerzők: Lukics (47., 91.), Nagy D. (68. – tizenegyesből), ill.
Kiállítva: – ill. Haraszti (45.)