Premier League: Laporte mentett pontot a Manchester City-nek – videóval

Megszakadt a Manchester City elképesztő PL-sorozata, a 12. helyen álló Southampton állította meg De Bruynéket.

(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Nagyszerűen kezdte a meccset a Southampton, Redmond passza után Walker-Peters talált be (1-0). A 23. percben Broja duplázhatta volna meg az előnyt, de lesen volt. Ezután éledezni kezdett a City, a 35. percben Sterling lőtt mellé, majd Forster védte a próbálkozását. A második félidőben nagy nyomást helyezett a Sotonra a Man. City, a 48. minutumban Rodri lövését kellett védenie a hazaiak kapusának. Kontrákból veszélyeztettek a “Szentek” is, előbb Broja, majd Bednarek került helyzetbe. Az 58. percben ismét Forster volt résen, Foden lövését tolta ki. A 65. percben viszont már tehetetlen volt a kapus, Laporte fejelt a hálóba (1-1). A City igyekezett megszerezni a győzelmet, a 71. minutumban De Bruyne találta el a kapufát. Ezután a VAR percei következtek, a manchesteriek játékosai reklamáltak tizenegyest, ám végül nem adott büntetőt a játékvezető. A hajrában már nem tudott igazi ziccert kidolgozni Guardiola csapata a hősiesen védekező Southampton ellen, így egy pontot otthon tartottak a “Szentek”

Southampton – Manchester City – (1-0)