PL: Palmer vezérletével a Chelsea hazai pályán legyűrte a Newcastle Unitedet! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 28. fordulóját a Chelsea és a Newcastle United összecsapása zárta.

(Photo by Nigel French/Sportsphoto/Allstar via Getty Images)

Nagyon jól kezdődött a mérkőzés a Chelsea számára, hiszen már a 6. percben megszerezték a vezetést. Ekkor Botman rúgta ki a labdát a kapusa elől, de ezt Palmer a tizenhatos előterében összeszedte, majd kapura lőtt, a lövésébe pedig Jackson beletette a sarkát, a játékszer így a kapuban kötött ki, 1-0! A folytatásban is inkább a Chelsea irányította a játékot, de igazán nagy lehetőséget sokáig egyik csapat sem tudott kidolgozni, nagyon sok technikai hibával játszottak a csapatok. A 43. percben épp a hazai védők többször is hibáztak, ebből pedig a Newcastle tudott profitálni. Guimaraes ugrasztotta ki kiválóan Isakot, aki a védője takarásából védhetetlenül kilőtte a hosszú alsót, 1-1! A szünet előtt még Sterling eresztett meg egy életerős lövést a tizenhatoson belül, de a lövése pont középre tartott, így Dubravka hárítani tudott.

A második játékrész első helyzete a Newcastle előtt adódott, amikor Almiron tudott kapura lőni, a léc alá tartó labdát azonban Petrovic bravúrral a kapu fölé tolta. Ezt követően viszont ismét a Chelsea akarata érvényesült, és a londoniak újból meg tudták szerezni a vezetést! Az 58. percben Palmer kapta meg a labdát 20 méterre a kaputól, majd egy védő lába között visszahúzta a labdát a rövid alsóba, 2-1! Az 59. minutumban majdnem megszületett az újabb hazai gól, miután Sterling ki tudta cselezni a kapust, de két védő a gólvonal előtt állva meg tudta állítani a lövést. A 76. percben aztán meg tudta duplázni az előnyét a Chelsea! Ekkor Gallagher elől vette el a labdát Mudryk a tizenhatos előterében, majd a védőt és a kapust is kicselezve az üresen maradt kapuba passzolt, 3-1! A 90. minutmban aztán felzárkózott egy gólra a Newcastle! Ekkor Murphy fordult le a védőjéről, majd a szélső hatalmas erővel bombázta a rövid felsőbe a játékszert, 3-2! A ráadásban viszont már hiába próbálkozott a Newcastle, az egyenlítés nem jött össze, így a Chelsea otthon tudta tartani a három pontot.

Chelsea – Newcastle United 3-2 (1-1)
Stamford Bridge Vezette: J. Brooks
Jackson (6.), Palmer (58.), Mudryk (76.) ill. Isak (43.), Murphy (90.)
Sárga lapok: Sterling (39.), Caicedo (72.) ill. White (90+6.)
Kiállítás:ill.-

Chelsea: Petrovic – Cucurella, Chalobah, Disasi, Gusto – Caicedo, Fernández – Sterling (Mudryk 71.), Gallagher, Palmer (Casadei 86.) – Jackson (Chukwuemeka 90+1.) Vezetőedző: Mauricio Pochettino

Newcastle United: Dubravka – Libramento, Schär, Botman, Burn (Krafth 69.) – Longstaff, Guimaraes (White 81.), Willock (Miley 81.) – Almiron (Anderson 69.), Isak, Gordon (Murphy 36.) Vezetőedző: Eddie Howe