PL: kétgólos hátrányból mentett pontot a Chelsea! – videóval

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában az Unai Emery vezette Aston Villa a Mauricio Pochettino által irányított Chelsea-t látta vendégül…

(Photo by James Baylis – AMA/Getty Images)

Az Aston Villa nagyon korán megszerezte a vezetést, a 4. percben Digne átadását követően McGinn eresztett meg egy nem túl erős lövést, mely után a labda megpattant Cucurella lábfején és így került az a hálóba (1-0). A 15. percben McGinn passzolt Watkinshoz, aki nagyjából a tizenhatos sarkánál lőtt, Petrovic könnyedén hárított az angol csatár nem. A 16. percben Caicedo ívelését követően Jackson ugrott ki az Aston Villa védői közül, majd emelte át a labdát Martinez felett, ami a kapuban kötött ki, ám mint kiderült, a szenegáli támadó lesen volt az átadás pillanatában. A 27. percben kényszerű csere az Aston Villánál, Tielemans helyére Diaby szállt be. A 34. percben Cucurella adott középre, mely után Madueke bólintott kapura, fejese azonban a bal oldali lécet találta el. A 36. percben Watkins került ziccerbe Rogers passzát követően, Petkovic jól zárta a szöget és védte a lövését. A 42. percben tovább növelte előnyét Unai Emery legénysége, Cash átadását követően Rogers lőtt a kapu jobb oldalába (2-0). A birminghami alakulat tehát megnyugtató előnnyel vonulhatott pihenőre.

A szünetben újabb kényszerű cserét kellett végrehajtania Unai Emerynek, ráadásul kapusposzton, Martinez helyett Olsen szállt be. A 62. percben szépített a Chelsea, Gallagherről estében még éppen Madueke elé került a labda, aki a kapu jobb oldalába lőtt (2-1), a gól nélkül valószínűleg tizenegyessel jöhetett volna a vendég gárda, mivel McGinn egyértelműen felrúgta Gallaghert a tizenhatoson belül. A 73. percben közel járt a Villa ahhoz, hogy újra megnyugtató előnyt szerezzen, de Bailey lövését hárította Petrovic, a kipattanót pedig Watkins nem tudta megszerezni. A 81. percben egyenlített a Chelsea, Gallagher tekert védhetetlenül 16 méterről a jobb felső sarokba (2-2). A 88. percben Cash átadását követően Watkins lőtt nagyon csúnyán ordító ziccerben a kapu fölé. A 90+4. percben Palmer csapott be két Aston Villa játékost, majd lőtt, a labda pont oda ment ahol Olsen állt, így védte a lövését a svéd portás. A szögletet követően Disasi vette vette be a hazai együttes hálóját, ám az őt megjátszó Badishile-t szabálytalannák látták Diego Carlosszal szemben, így a gólt elvették. A Chelsea tehát végül pontot tudott menteni az Aston Villa vendégeként, izgalmas találkozót játszott egymással ellen a két együttes.

Aston Villa – Chelsea 2-2 (2-0)
Villa Park (Birmingham); Vezette: Craig Pawson
Gólszerzők: Cucurella (4., öngól), Rogers (42.) ill. Madueke (62.), Gallagher (81.)
Sárga lap: Douglas Luiz (49.), Rogers (64.), Bailey (66.) ill. Caicedo (49.), Mudryk (82.), Silva (87.), Badiashile (90+10.), Madueke (90+10.)