Bundesliga: négyet vágott a Schalkénak a Bayern – videóval

Zsinórban harmadik bajnokiján kapott ki a Schalke, míg a Bayern sorozatban harmadik Bundesliga-meccsét nyerte meg. Ez volt Manuel Neuer 179. olyan mérkőzése a Bundesligában, melyen nem kapott gólt, ezzel új csúcsot állított fel, hiszen megelőzte Oliver Kahnt az örökranglistán. Robert Lewandowski zsinórban tizenegyedik Schalke elleni találkozóján volt eredményes, sorozatban nyolcadik idegenbeli meccsén talált be, ami új rekord a Bundesligában, és meglőtte felnőtt pályafutása 500. tétmeccsen szerzett gólját.

A Schalke rögtön a meccs elején veszélyeztetett, de Neuer védett. Ezután a Bayern percei következtek: előbb Sané, majd Gnabry lőtt kapura. A 7. percben Lewandowski is észrevétette magát, de fejese fölément. A 11. percben Neuer mutatott be egy bravúrt Uth fejese után. A 23. percben ismét Lewandowski lőtt, de Fahrmann védeni tudott, majd Gnabry ismétlését is hárította a kapus. A 30. percben Kabak fejesét kellett védenie Neuernek. A 33. percben megtört a jég: Müller fejesével megszerezte a vezetést Flick csapata (0-1). A 42. percben Gnabry is betalált, de a lesen tartózkodó Sanétól kapta a labdát, így nem adták meg a gólt. A második félidőt a Bayern kezdte jobban, de Gnabry lövése mellément. Az 54. percben megduplázta előnyét a Bayern: Kimmich kiugratását váltotta gólra Lewandowski (0-2). Ezután a Schalke is veszélyeztetett, de a két hazai kísérlet elkerülte Neuer kapuját. Ezután ismét a bajorok percei következtek, de Kimmich és Lewandowski sem tudott betalálni. A 85. percben Musiala lövését védte Fahrmann. A 88. percben Müller fejelt ismét a Schalke kapujába (0-3). A 90. percben pedig kiütésessé tette győzelmét a Bayern, Alaba távoli lövése talált utat Fahrmann kapujába (0-4).

Schalke – Bayern München 0-4 (0-1)
Gólszerzők: ill. Müller (33., 88.), Lewandowski (54.), Alaba (90.)