BL: Giroud gyönyörű góljával előnyből várhatja a visszavágót a Chelsea! – videóval

A járványhelyzet miatt Bukarestben „látta vendégül” az Atletico Madrid a Chelsea együttesét. A madridiak nagyon védekező felfogásban álltak fel, ami sokáig kifizetődő taktikának tűnt, de végül Olivier Giroud csodagóljának köszönhetően a Chelsea örülhetett.

Nagyon kevés lehetőséget hozott az Atletico Madrid – Chelsea összecsapás első félideje. Diego Simeone csapata átadta a kezdeményezést a vendégeknek, akik viszont nem tudták gólra váltani mezőnyfölényüket. Az első 45 percben Werner és Suárez előtt adódott egy-egy ígéretesebb lehetőség, de ezeket hárítani tudták a kapusok. A második játékrészben sem változott a játék képe. Az első komoly helyzet a 71. percben alakult ki, amiből gól is lett. Egy beadást követően Hermoso kacskán ért a labdába, ami így Giroud elé pattant, a francia támadó pedig gyönyörű mozdulattal Oblak hálójába ollózta a labdát, 0-1! A kapott gólt követően ugyan az Atletico megpróbált támadóbb felfogásban játszani, de nem tudtak komoly veszélyt jelenteni Mendy kapujára. Összességében a Chelsea többet tett azért, hogy gólt szerezzen, így teljesen megérdemelten várják előnyből a visszavágót.

Atletico Madrid – Chelsea 0-1 (0-0)
Nemzeti Aréna (Bukarest) Vezette: F. Brych