Premier League: Az egykori Wolves játékos góljával nyerte meg a 108 perces meccset a Liverpool! – videóval

Az angol bajnokság 28. fordulójának zárómérkőzésén a Liverpool a Wolverhamptonhoz látogatott. A szünet előtt a “Vörösök” az egykori Wolves játékos, Diogo Jota góljával előnybe kerültek, amit végül meg is tudtak őrizni, így két vereség után ismét 3 ponttal gazdagodtak.

Nagyon kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés első félideje, a „Vörösök” igyekeztek dominálni a játékot, míg a Wolves a kontrákban bízott. A Liverpool két nagy helyzetet dolgozott ki a rendes játékidőben, de Mané először nem tudta Patricio mellett eltolni a labdát, majd Alexander-Arnold beadását fejelte kevéssel mellé. A szünet előtt aztán megszerezte a vezetést a Pool. Mané passzából Jota tudta a rövidbe bevágni a labdát, Patricio pedig már nem tudta kitornászni a sarokból a játékszert, 0-1! A második félidőben igyekezett támadóbban fellépni a hazai gárda, ezt Coady fejese jelezte a 49. percben, ami kevéssel kerülte el Alisson portáját. A Wolves a továbbiakban is kitartóan rohamozta a vendégek kapuját, de nem igazán tudták zavarba hozni Alissont és a védelem is egész jól állt a lábán az elmúlt hetekhez képest. A mérkőzés vége alaposan elhúzódott Patricio súlyos fejsérülése miatt, akit 15 percig kellett ápolni, mire le tudta vinni az orvosi személyzet. A ráadásban már nem változott a találkozó állása, ami így a 108. percben ért véget a Liverpool győzelmével.

Wolverhampton – Liverpool 0-1 (0-1)
Molineux Stadion Vezette: C. Pawson