Premier League: A Manchester United legyőzte a West Hamet! – videóval

Az angol bajnokság 28. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Manchester United az év meglepetéscsapatát, a West Ham Unitedet látta vendégül. A találkozót a “Vörös Ördögök” uralták, akik végül egy öngóllal otthon tartották mind a 3 pontot.

Nagyon kevés lehetőséget hozott a mérkőzés első félideje, többnyire inkább sérülések miatt állt a játék. A hazaiak igyekeztek uralni a játékot, míg David Moyes legényei a stabil védekezésre építettek. A szünet előtti utolsó percekhez érve aztán Fabianski nagy bravúrjára volt szükség. A lengyel kapus Greenwood lövését tudta a kapufára tolni, majd nem sokkal később Rashford fejesét hárította.

A második játékrész elején aztán sikerült áttörnie a „Vörös Ördögöknek” a londoniak védelmét. Egy szögletet követően McTominay fejese jutott Dawsonról a hálóba, 1-0! A 60. percben ismét Fabianski nagy bravúrjára volt szükség, aki Fernandes lövésénél mentette meg a „Kalapácsosokat”. A 77. minutumban ismét nagy esély nyílt a hazaiak előtt, hogy lezárják a mérkőzést, de a Greenwood és Rashford vezette ellentámadásból előbbi csak a kapufát találta el. Végül a manchesteriek nem fáztak rá a kihagyott helyzetekre, így ismét felléptek a tabella 2. helyére.

Manchester United – West Ham United 1-0 (0-0)
Old Trafford Vezette: C. Kavanagh