Eb 2020: itt találod az Európa-bajnokság menetrendjét!

Ma játsszák a 2020-as Európa-bajnokság nyitómérkőzését, amelyen Törökország fog pályára lépni Olaszország ellen. Az első meccset azonban számos további követi egészen július 11-ig. Hogy ne maradja le egyetlen mérkőzésről sem, itt a kontinenstorna teljes menetrendje!

(Photo by Dan Istitene/Getty Images)

CSOPORTMÉRKŐZÉSEK

A-csoport (Róma, Baku):

Június 11., péntek, 21.00: Törökország–Olaszország (Róma)
Június 12., szombat, 15.00: Wales–Svájc (Baku)
Június 16., szerda, 18.00: Törökország–Wales (Baku)
Június 16., szerda, 21.00: Olaszország–Svájc (Róma)
Június 20., vasárnap, 18.00: Svájc–Törökország (Baku)
Június 20., vasárnap, 18.00: Olaszország–Wale (Róma)

Ismerd meg az A-csoportot bemutatónkból!

B-csoport (Koppenhága, Szentpátervár):

Június 12., szombat, 18.00: Dánia–Finnország (Koppenhága)
Június 12., szombat, 21.00: Belgium–Oroszország (Szentpétervár)
Június 16., szerda, 15.00: Finnország–Oroszország (Szentpétervár)
Június 17., csütörtök, 18.00: Dánia–Belgium (Koppenhága)
Június 21., hétfő, 21.00: Oroszország–Dánia (Koppenhága)
Június 21., hétfő, 21.00: Finnország–Belgium (Szentpétervár)

Ismerd meg az B-csoportot bemutatónkból!

C-csoport (Bukarest, Amszterdam):

Június 13., vasárnap, 18.00: Ausztria–Észak-Macedónia (Bukarest)
Június 13., vasárnap, 21.00: Hollandia–Ukrajna (Amszterdam)
Június 17., csütörtök, 15.00: Ukrajna–Észak-Macedónia (Bukarest)
Június 17., csütörtök, 21.00: Hollandia–Ausztria (Amszterdam)
Június 21., hétfő, 18.00: Észak-Macedónia–Hollandia (Amszterdam)
Június 21., hétfő, 18.00: Ukrajna–Ausztria (Bukarest)

Ismerd meg az C-csoportot bemutatónkból!

D-csoport (London, Glasgow):

Június 13., vasárnap, 15.00: Anglia–Horvátország (London)
Június 14., hétfő, 15.00: Skócia–Csehország (Glasgow)
Június 18., péntek, 18.00: Horvátország–Csehország (Glasgow)
Június 18., péntek, 21.00: Anglia–Skócia (London)
Június 22., kedd, 21.00: Horvátország–Skócia (Glasgow)
JJúnius 22., kedd, 21.00: Csehország–Anglia (London)

Ismerd meg az D-csoportot bemutatónkból!

E-csoport (Szentpétervár, Sevilla):

Június 14., hétfő, 18.00: Lengyelország–Szlovákia (Szentpétervár)
Június 14., hétfő, 21.00: Spanyolország–Svédország (Sevilla)
Június 18., péntek, 15.00: Svédország–Szlovákia (Szentpétervár)
Június 19., szombat, 21.00: Spanyolország–Lengyelország (Sevilla)
Június 23., szerda, 18.00: Szlovákia–Spanyolország  (Sevilla)
Június 23., szerda, 18.00: védország–Lengyelország (Szentpétervár)

Ismerd meg az E-csoportot bemutatónkból!

F-csoport (Budapest, München):

Június 15., kedd, 18.00: Magyarország–Portugália (Budapest)
Június 15., kedd, 21.00: Franciaország–Németország (München)
Június 19., szombat, 15.00: Magyarország–Franciaország (Budapest)
Június 23., szerda, 21.00: Portugália–Franciaország (Budapest)
Június 23., szerda, 21.00: Németország–Magyarország (München)

Ismerd meg az F-csoportot bemutatónkból!

NYOLCADDÖNTŐ

38. mérkőzés – Június 26., szombat, 18.00: A2–B2 (Amszterdam)
37. mérkőzés – Június 26., szombat, 21.00: A1–C2 (London)
40. mérkőzés – Június 27., vasárnap, 18.00: C1–D3/E3/F3 (Budapest)
39. mérkőzés – Június 27., vasárnap, 21.00: B1–A3/D3/E3/F3 (Sevilla)
42. mérkőzés – Június 28., hétfő, 18.00: D2–E2 (Koppenhága)
41. mérkőzés – Június 28., hétfő, 21.00: F1–A3/B3/C3 (Bukarest)
44. mérkőzés – Június 29., kedd, 18.00: D1–F2 (London)
43. mérkőzés – Június 29., kedd, 21,00: E1–A3/B3/C3/D3 (Glasgow)

NEGYEDDÖNTŐ

45. mérkőzés – Július 2., péntek, 18.00: 41. mérk. győztese–42. mérk. győztese (Szentpétervár)
46. mérkőzés – Július 2., péntek, 21.00: 39. mérk. győztese–37. mérk. győztese (München)
47. mérkőzés – Július 3., szombat, 18.00: 40. mérk. győztese–38. mérk. győztese (Baku)
48. mérkőzés – Július 3., szombat, 21.00: 43. mérk. győztese–44. mérk. győztese (Róma)

ELŐDÖNTŐ

Július 6., kedd, 21.00: 46. mérk. győztese–45. mérk. győztese (London)
Július 7., szerda, 21.00: 48. mérk. győztese–47. mérk. győztese (London)

DÖNTŐ

Július 11., vasárnap, 21.00:  az elődöntő győztesei (London)

Helyszínek:

AMSZTERDAM (Hollandia): Johan Cruyff Aréna (54 990 férőhely/16 000 néző)
BAKI (Azerbajdzsán): Olimpiai Stadion (69 870 férőhely/31 000 néző)
BUDAPEST (Magyarország): Puskás Aréna (61 000 néző)
BUKAREST (Románia): Nemzeti Stadion (55 600 férőhely/13 000 néző)
GLASGOW (Skócia): Hampden Park (52 063 férőhely/12 000 néző)
KOPPENHÁGA (Dánia): Parken Stadion (38 065 férőhely/15 900 néző)
LONDON (Anglia): Wembley Stadion (90 000 férőhely/22 500** néző)
MÜNCHEN (Németország): Allianz Aréna (75 021 férőhely/14 500 néző)
RÓMA (Olaszország): Olimpiai Stadion (72 698 férőhely/16 000 néző)
SEVILLA (Spanyolország): Ramón Sánchez-Pizjuán Stadion (43 883 férőhely/18 000 néző)
SZENTPÉTERVÁR (Oroszország): Gazprom Arena (68 134 férőhely/30 500 néző)

**A nézőszám a csoportmérkőzésekre és a nyolcaddöntőre vonatkozik. Az elődöntő és döntő nézőszámát később hozzák nyilvánosságra.