Serie A: Hozta a kötelezőt hazai pályán az AS Roma! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 5. fordulójának zárómérkőzésén az AS Roma együttese látta vendégül az Udinesét. A találkozó jelentős része igen csendes mederben folyt, de a “Farkasok” az első félidőben egyszer bevették az udineiek kapuját, ami ezen a találkozón elégnek bizonyult.

(Photo by Silvia Lore/Getty Images)

Már a mérkőzés első perceitől igyekezett magához ragadni a kezdeményezést a Roma gárdája, amelyet a 4. percben Mkhitaryan kapufája jelzett. Nem sokkal később egy újabb kapufával jelezte gólszerzési szándékát a hazai csapat, ezt Zaniolo jegyezte. Ezt követően rendezte védelmét az Udinese, és sokáig egyik fél sem tudott újabb helyzetet kialakítani. A 36. percben aztán Calafiori szép egyéni alakításának köszönhetően előnybe került a Roma. A balhátvéd beadását Abraham kotorta közelről a hálóba, 1-0! A bekapott gólt követően életjelet adott magáról támadásban is az udinei csapat, de Mancini nagy mentésének köszönhetően nem jött össze az egyenlítés, így Mourinho 1:0-s állásnál tarthatott eligazítást a szünetben. A második játékrészben sem változott a játék képe, így igazán nagy helyzetek sem alakultak ki sokáig. A 62. percben aztán nagy egyenlítési lehetőség adódott Udogie előtt, de lövése kevéssel elkerülte Patricio kapuját. A mérkőzés utolsó harmadában elsősorban a cseréknek köszönhetően elkezdett veszélyesebben játszani az Udinese, de igazán komoly lehetőségek formájában ez nem mutatkozott meg. Az utolsó pillanatokra még emberhátrányba kerültek a “Farkasok”, miután Pellegrini begyűjtötte a második sárgáját. Ezt viszont már nem tudták kihasználni a vendégek, így a Roma úgy nyerte meg a mérkőzést, hogy a második félidőben egyetlen komoly helyzetet sem dolgoztak ki.

AS Roma – Udinese 1-0 (1-0)
Stadio Olimpico Vezette: A. Rapuano
Gólszerző: Abraham (36.) ill.-
Sárga lapok: Pellegrini (56.), Cristante (65.), Calafiori (66.) ill. Walace (32.)