Liga MX Playoff: kiütéssel nyerte a Pachuca a döntő első meccsét – videóval

Magyar idő szerint csütörtökről péntekre virradóra rendezték a mexikói bajnokság (Liga MX) 2022-es Aperturájának rájátszásában a döntő első mérkőzését a Deportivo Toluca és a Pachuca között…

(Photo by Agustin Cuevas/Getty Images)

A vártnál jóval simábban, a Pachuca idegenben 5-1-re kiütötte a Deportivo Tolucát a mexikói bajnoki döntő első felvonásán. Ugyan a találkozó első kisebb lehetőségei még a házigazda előtt adódtak, a Pachuca a nyolcadik percben megszerezte a vezetést, miután Sánchez kiugratásából Romário Ibarra lőtt óriási gólt jobbról a hosszú felsőbe. A “vörös ördögök” nem tudtak felocsúdni a korai sokkból és öt perc múlva kapták a következőt: Guzmán kapu elé ívelt labdáját Gustavo Cabral simította tovább a tehetetlen Volpi kapujába. Ezt követően 0-2-nél tudta némileg rendezni a sorokat a hazai gárda és több ígéretes akciót vezetett, a helyzetek azonban rendre kimaradtak. Az első játékrész hajrájában ismét az ecuadori Romário Ibarra hámozta át magát a Toluca védőin és lőtt parádés gólt. Ismét öt perccel később újra eredményesek tudtak lenni a vendégek, hiszen Guzmán szögletét Mauricio Isais fejelte kíméletlenül a hálóba. Ezzel végképp sokkolóvá vált a különbség, a vendégek 4-0-ra vezettek a szünetben. A fordulást követően sem történt változás, Ibánez hatalmas kapufája után azonban Guzmán fejese elkerülte a Toluca ketrecét. Nem sokkal később viszont újabb gólt szereztek a vendégek, amikor egy lecsorgó labdát közelről Nicolás Ibánez bombázott a hálóba. 0-5, totálisan padlóra került a hazai csapat. Ennek ellenére továbbra is becsülettel próbálkoztak, a Pachuca pedig nem erőltette a támadásokat, a hazaiak azonban a legnagyobb helyzeteket is elpuskázták. A 78. percben legalább a szépítés összejött, Fernández szólója után a frissen becserélt Jordan Sierra volt eredményes egy közeli ziccerből. A góltól vérszemet kapott a hajrára a Toluca és kapujukhoz szegezték a Pachucát, azonban Ustari több nagy védést mutatott be. Az utolsó percek több tizenegyesgyanús szituációja után a hosszabbításban a játékvezető befújt egy büntetőt a hazaiak javára, amelyet viszont Leonardo Fernandez képtelen volt értékesíteni, így 5-1-nél nem tudtak feljebb zárkózni.

A visszavágóra vasárnap kerülhet sor az Estadio Hidalgóban, melyet a Pachuca jelentős előnyből várhat.

Liga MX, Apertura 2022, Playoff, döntő, 1. mérkőzés:
Deportivo Toluca – Pachuca 1-5 (0-4)
Gólszerzők: Sierra (78.), ill. Ibarra (8., 36.), Cabral (13.), Isais (41.), Ibánez (53.)