FA-kupa: Liverpooli blama, gólképtelen játék a Plymouth ellen

Az FA-kupa 3. körében rendezték a Liverpool és a negyedosztályú Plymouth Argyle összecsapását. Ahogyan azt sejteni lehetett, a Liverpool zsúfolt menetrendje és viszonylag szűk kerete miatt Jürgen Klopp számos kulcsemberét pihentette, és fiatalokkal teletűzdelt kezdő tizenegyet küldött pályára a “Zöldek” ellen.

woodburn-cropped_7ow4uxl6re101kvzng5esle0fA Liverpool képtelen volt rést találni a Plymouth pajzsán (fotó: FourFourTwo)

Az első félidő gyakorlatilag egy mondattal leírható: a Liverpool folyamatosan járatta a labdát, a Plymouth pedig igyekezett minél jobban tömörülni, és szinte a játékrész egészében hátukat verte a háló. Ugyanakkor nem lehetne azt mondani, hogy a hazai csikócsapat helyzetek tömkelegét dolgozta volna ki. A 17. percben Ben Woodburn verte meg jó csellel a védőket, lövését azonban bravúrral hárította a kilépő McCormick. A 21. percben eljutott egy gólig a hazai gárda, Origi talált a vendégek kapujába, a probléma csak az volt, hogy előtte alaposan megdolgozta az egyik zöld mezes védőt. Így maradt a 0-0. A Liverpool átlövésekkel próbálkozott, ám a legfőképp Stewart nevével fémjelzett próbálkozások mindegyike célt tévesztett. Hiába a “Vörösök” mezőnyfölénye, a Plymouth kibírta gól nélküli döntetlennel az első félidőt!

A második félidőben kicsit bátrabban futballozott az Argyle, de ez se volt elég komoly helyzetek kidolgozására. Első cseréjét a 63. percben hajtotta végre Jürgen Klopp, Can helyére érkezett Sturridge. A Liverpool támadójátéka így sem lett jobb, a tizenhatosig gond nélkül eljutottak a hazaiak, de ott teljesen elfogyott a tudomány. Igazán komoly helyzetekre nem futotta, Sturridge-nak volt két mellé suhanó lövése, egyik sem múlott sokon. De McCormick kapusnak szinte egyszer sem kellett bravúrt bemutatnia, talán még Lucas Leiva dolgoztatta meg leginkább egy távoli kísérlettel. A hajrára Firminót és Lallanát is bedobta Jürgen Klopp, de a mezőnyfölény továbbra is meddő maradt. A Plymouth foggal-körömmel védekezett, valahogy mindent kimentettek a kapu előteréből, és teljesen megérdemelten kiharcolták az újrajátszást, amelynek során már saját pályájukon fogadhatják a “Vörösöket”. A Liverpoolnak pedig egészen biztosan nem hiányzott ez a plusz mérkőzés az amúgy is zsúfolt programba…

FA-kupa, 3. kör:

Liverpool – Plymouth Argyle 0-0

Helyszín: Anfield Road – Liverpool (53 077 néző); Vezette: P. Tierney

Liverpool: Karius – Alexander-Arnold, Gomez, Lucas(c), Moreno – Stewart, Can (Sturridge 63.), Ejaria (Lallana 75.) – Woodburn (Firmino 75.), Ojo, Origi. Vezetőedző: J. Klopp

Plymouth: McCormick(c) – Purrington, Bradley, Miller (Smith 76.), Songo’o – Carey, Slew – Threlkeld, Jervis, Fox – Garita (Tanner 64.). Vezetőedző: D. Adams

Korábban játszották:

Cardiff City – Fulham 1-2 (1-2)

A mérkőzés végeredménye már az első félidőben kialakult. A walesi “Fecskék” 1-0-ra még vezettek, de a Fulham a szünetig fordítani tudott, és előnyét már nem is hagyta veszni. Így a fehér-feketék jutottak a legjobb 32 közé.

Szerző: Draskovics Tamás