Bundesliga: hazai pályán botlott a Leipzig

Az elmúlt két fordulóban nyeretlen maradó Frankfurtot fogadta a BL-ből kettős vereséggel kieső Leipzig. A lipcsei csapat kezdőjében ott volt Gulácsi és Orbán is.

Az első félidőben irányította a játékot a Lipcse, de érvényes gólt nem sikerült szerezniük. Orbán talált be lesről. Ezenkívül egy Kluivert ziccere volt a hazai csapatnak.
A második játékrészben viszont hamar megszerezte a vezetést a Leipzig, a 47. percben Forsberg góljával 1-0! Ezután rákapcsolt a Frankfurt és közel egy óra játék után Gulácsi is bemutathatta első védését a mérkőzésen. A 61. percben Kamada közeli lövésénél, már a magyar válogatott kapusa sem tudott védeni 1-1!
Ezután ismét a hazai csapatnak volt több helyzete, azonban Trapp eszén nem tudtak túljárni, így pedig a Bayern München hosszú idő után ismét növelni tudta előnyét a lipcsei csapattal szemben.

RB Leipzig – Eintracht Frankfurt 1-1 (0-0)
Helyszín: Lipcse, Red Bull Arena Vezette: F. Zwayer
Gólszerzők: Forsberg (47.) ill. Kamada (61.)