BL: Mint a BL-elődöntőben, kikapott a Bayern Madridban – videóval

A tavaszi BL – elődöntő visszavágója? Ugye akkor az Atletico Madrid átlépett a német rekordbajnokon, igaz a focisták azt nyilatkozták a meccs előtt, ez teljesen más meccs, az akkor a BL-döntőért volt, most pedig csak egy szimpla “csoportmeccs”.

ctd0ymiwyaadoenMüller fejese elkerülte az Atletico kapuját (FC Bayern Twitter)

Az Atleticonál német nem volt a pályán, viszont a Bayernnél Martinez, Alonso és Thiago személyében három spanyol is a kezdőcsapatban találta magát, igaz ez nem okozott nagy meglepetést.

Az első negyedóra végén a Bayern előtt adódott az első komolyabb helyzet Thiago emelése után Müller lőtt kapura hat méterről, de Oblak védett. Öt perccel később a német kapusnak Neuernek is résen kellett lennie Carrasco lövése után. A 24.percben Koke bal oldali szögletét a bal sarok elől 3 méterről hihetetlen módon, a rövid oldali kapufára fejelte Torres, a kipattanót három védő közül is kapura pöckölte, de Neuernek csemege volt. A helyzeteket nézve nem okozott meglepetést, hogy a 37.percben vezetést szerzett az Atletico Madrid. Griezmann passzából Carrasco 19 méterről ballal a bal alsó sarokba lőtt. Még az első játékrészben volt egy Bayern lehetőség, de az kimaradt, így 1-0-ás hazai előnnyel vonulhattak be az öltözőbe csapatok, úgy, mint áprilisban a BL-selejtező első meccsén.

A második félidő elején az ötödik percben egy szöglet után Müller az ötösről alig fejelt a kapu mellé. Az 57.minutumban Alaba szántra rá magát lövésre, de Oblak hárított. Az 59.perc végén lépett egy merészet Ancelotti, Müller helyére Robbent állította be. “Égett a ház” a Münchennél, amit mi sem bizonyított jobban, hogy a 70.percre már mind a három cseréjét elhasználta Ancelotti. A 76.percben Torres szépent ment el a jobb oldalon Hummels mellett, beadását Griezmann a kapu tetejére fejelte. Majd a túloldalon Koke eladott labdáját Ribery 16 méterről rálőtte, de labdája egy védőt talált telibe, így jöhetett a szöglet. A 77.percben Alonso hajszálpontos beadását Lewandowski épp, hogy mellé fejelte. Pedig, ha kaput talál… Támadott a Bayern- támadott. Vidal passzát Robben lőtte rá a tizenhatosról, de elkerülte a kaput. Majd jött a 83.perc, s a chilei a másik kapu előtt tűnt fel. Filipe Luist teljesen feleslegesen felrúgta, s jöhetett a büntető, melyet Griezmann végezhetett el. A francia BL-elődöntő müncheni meccsén két gólt szerzett, majd az Eb-elödöntőben a németek ellen kettőt rámolt be a kapujába. Griezmann ezúttal a felső sarkot célozta meg, a jobb oldali kapufáról kipattant a lövése, így most megúszta Neuer. Vidal a kipattanó után összerúgott Niguezzel, s ápolni kellett őket. S ugye a München eddigre már elhasználta mind a három cseréjét. A Bayern játékosai megtettek mindent, de hiányzott a játékukból az átütőerő. Nem sikerült igazán nagy helyzetet kialakítani Oblak kapuja előtt. Így Ancelotti irányítása alatt először kikapott a Bayern München.

Atletico Madrid – Bayern München: 1-0 (1-0)

Gól: Carrasco (37.p. 1-0)
Sárgalap: Saúl Níguez ill. Lahm, Thiago, Boateng, Vidal

Atletico Madrid: Oblak – Juanfran, Godin, Savic, Filipe Luis – Niguez, Gabi, Koke, Carrasco (Ganeiro 72.p) – Torres (Gaitán 79.p), Griezmann (Partey 92.p) vezetőedző: Diego Simeone
Bayern Müchnen: Neuer – Lahm, Boateng (Hummels 62.p), Martinez, Alaba – Thiago (Kimmich 66.p), Alonso, Vidal – Müller (Robben 59.p), Lewandowski, Ribery vezetőedző: Carlo Ancelotti

Rostov – PSV: 2-2 (2-2)

A csoport másik meccsén az orosz Rostovhoz látogatott a holland PSV. Az első félidő igazán gólgazdagra sikeredett lévén 2-2-es eredményt hozott. Poloz a 8. és 38.percben talált be a hazaiaktól, míg mind a két gólra válaszoltak a hollandok, előbb Proepper a 14. majd de Jong a 45.minutumban. A csapatok viszont az első félidőben ellőtték az összes puskaporukat, lévén a második játékrészben nem született gól, így maradt a 2-2. Íme a meccs négy találata!

1. Atletico Madrid 2 2 0 0 2:0 6
2. Bayern München 2 1 0 1 5:1 3
3. PSV Eindhoven 2 0 1 1 2:3 1
4. FK Rosztov 2 0 1 1 2:7 1