PL: A Brighton otthonában hagyott pontokat a Tottenham – videóval

A 35. forduló előrehozott mérkőzéseit a hét közben az ezüstért hajtó Tottenham brightoni vendéglátogatása nyitotta. A találkozó küzdelmes játékot hozott és gyors gólváltás után pontot osztottak az Amexban.

kane

Brighton – Tottenham (0-0)
Helyszín: Amex Stadium Vezette: K. Friend
Gólszerzők: Gross (49.b.u.) ill. Kane (48.)
Sárga lapok: Dunk (11.) ill. –
Kiállítva: –

Brighton: Ryan – Bong, Dunk, Duffy, Saltor – Kayal, Stephens, Gross – Izquierdo (March 77.), Murray(Ulloa 74.), Knockaert Vezetőedző: C. Hughton

Tottenham: Lloris – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Sissoko (Lamela 74.), Wanyama – Lucas (Dembele 74.), Eriksen, Son – Kane (Llorente 85.) Vezetőedző: M. Pochettino

A  toronymagas esélyes és a még ezüstéremben bizakodó Tottenham meglehetősen álmosan és nyögvenyelősen kezdte a találkozót. Ráadásul az sem segítette Pochettino együttesét, hogy a két “fazonszabásza” Eriksen és Kane is meglehetősen indiszponáltan játszott. A játék képét tekintve egyértelmű Spurs fölény volt, ám ez inkább csak a labdabirtoklásban mutatkozott meg. Mindkét csapat előtt megvoltak a kisebb-nagyobb lehetőségek, ám hol Ryan, hol pedig Lloris a helyén volt. A legnagyobb bravúrra a Brighton kapusának volt szüksége, aki az első félidő hosszabbításában védett egy “embereset” Son próbálkozásánál, így ennek (is) köszönhetően gól nélküli döntetlennel vonulhattak a felek a pihenőre. A második félidőben azonban megtört a jég. Ki már szerzett volna gólt mint Harry Kane. A 48. percben Son “kikaparta a gesztenyét” a csatárnak, ám ehhez nagyban kellett a Brighton védelmének könnyelműsége, Ryannal egyetemben. Sokat nem kellett várni az egyenlítési lehetőségre, ugyanis Friend játékvezető egyből a középkezdés után büntetőt ítélt a hazai csapatnak. Aurier szerelt szerencsétlenül, Gross pedig a tizenegyest magabiztosan értékesítette, ezzel a 49. percben már meg is volt az egalizáló találat. A folytatásban lehetőségek adódtak mindkét oldalon, azonban ordító gólhelyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. Maradt tehát az 1-1, ami végeredmény is lett. Ezzel a döntetlenjével a Spurs még mindig ott az ezüst közelében, még a Brighton az 1 ponttal 8 pontra távolodott a kiesést jelentő helyektől, így valamelyeset megnyugodhat.