BL: történelmi Chelsea-siker – videóval

Az azeri kiscsapat igyekezett meglepni a Chelsea-t és támadni a kezdősípszótól, így sikerült történelmi zakóba szaladniuk az angolosan zuhogó esőben a londoni gyepen…kante

Harc a mezőnyben, elsöprő fölény az eredményben

A Chelsea együttese egy kötelező mérkőzésnek nézett elébe az kezdősípszó előtt, hiszen nem kell ahhoz futball-szakértőnek lenni, hogy megállapítsuk, hogy az angol és az azeri bajnok párharcának bizony a szigetországi csapat a toronymagas esélyese. Antonio Conte rotálást ígért, az agdami csapat vezetőedzője pedig támadójátékot, amely egy szoros, ugyanakkor látványos és sok gólos meccset feltételezett.

1. félidő: A várakozásoknak megfelelően jó iramban indult a mérkőzés, az első helyzetre mindössze 3 percet kellett várni, amikor is Marcos Alonso került a tizenhatoson belülre és kínálta meg a Qarabag portását, aki bravúrral hárítani tudott. Nem volt ekkora szerencséjük az azerieknek egy perc múlva: egy kis-szögletet követően Pedro-hoz került a labda, aki egy megállította a labdát, majd jó 20 méterről a kapura bombázva megszerezte a vezetést a Chelsea csapatának. Az ezt követő percek is inkább a Chelsea-ről szóltak, de becsületére váljon az azerieknek, nem álltak vissza védekezni. A következő helyzet a 18. percben érkezett el: Willian bombázott távolról a kapura, a kapusról kipattanó labdát pedig Batshuayi lőtte az oldalhálóba. A 22. percben Zappacosta robbant be a tizenhatoson belülre, fejesét viszont nemcsak Sehic reflexeinek köszönhetően nem követhette gólöröm, tudniillik a játékos lesen állt. Az első lehetőség a 28. percben adódott a vendégek előtt: egy szabadrúgás 28 méterről, bár valószínűleg utólag azt kívánják, bár ne történt volna… Történt ugyanis, hogy a sorfalról lepattanó szabadrúgás éppen Davide Zappacosta lábán landolt, aki egy fenomenális szólót bemutatva végigcselezte a pályát, majd egy jó 25 méterről roppant éles szögből bejuttatta a játékszert Sehic kapujába. Kérdéses, hogy vajon valóban így akarta? Még a visszajátszásokból is igen nehéz eldönteni, hogy egy borzasztó beadásnak, vagy egy hihetetlen meglátásnak lehettünk tanúi. A 37. percben megesett az első vendég lövés is, a középre tartó labdát azonban Courtois könnyedén megfogta. A félidő utolsó perceire egy kicsit elfogyott az azeri csapat lendülete, na meg persze nyilván edzői utasítás volt, hogy ne kapjanak már gólt a szünetig, így megpróbálták eldugni a labdát saját térfelükön. Ebben a londoniak ugyan nem voltak partnerek, és továbbra is nagy erőkkel támadtak, de végül változatlan eredménnyel mentek a felek az öltözőbe.

2. félidő: A második játékrészre úgy futott ki az azerbajdzsáni csapat, mint akik vért ittak. Nagy iramban, offenzíven, erőszakosan kezdték a játékot, de az osztálykülönbség gyorsan kimutatkozott, és a Chelsea sztárjai ismét magukhoz vették a kezdeményezést egy jó 10 perc után. Itt következett az újabb meccset meghatározó momentum: az 55. percben Willian szabadrúgását legurította Fabregas-nak, aki egy befelé végzett csel után a kapu elé tálalt, ahonnan a játékszert a betörő Azpilicueta fejével kíméletlenül az azeri kapus feje fölé küldte, ezzel 3-0-ra módosítva az eredményt. A ledolgozhatatlan hátrány rányomta a bélyegét a vendégek játékkedvére: a mérkőzés hátralévő részében nyoma sem maradt az erőteljes kezdésnek. Chelsea lehetőségek követték egymást, a legnagyobb talán Willian felsőkapufája volt a 66. percben. A 71. percben Bakayoko szállította a következő ajándékot a Chelsea szurkolóinak: Alonso középre tett labdáját igazította belsővel a hálóba (4-0). A 75. percben ismét csak a francia brillírozott: harcos labdaszerzése után Michy Batshuayi-t ugratta ki, aki nem hibázott a ziccerhelyzetben (5-0). Ezután sem kellett sokat várni, avagy újabb helyzet, újabb gól: Zappacosta fantasztikus szólója után adott keresztbe, a labdát pedig a középen érkező Batshuayi (ki más?!) juttatta ismét a kapuba, ezzel beállítva a 6-0-s végeredményt. A 87. percben kínálkozott esély a vendégek szépítésére, azonban Ndlovu labdája messze Courtois kapuja fölé szállt. Az utolsó másodpercig próbálkoztak a vendégek a szépítéssel de végül maradt a megalázó zakó, amellyel Antonio Conte csapata méltóképpen megmutatta, hogy mennyire is veszik komolyan a legrangosabb kupának nevezett Bajnokok Ligáját.

Chelsea – Qarabag FK 6-0 (2-0)
Helyszín: Stamford Bridge (London) – ??? néző; Vezette: Anastasios Sidiropoulos
Gólszerzők: Pedro (5.) Davide Zappacosta (30.) César Azpilicueta (55.) Tiemoué Bakayoko (71.) Michy Batshuayi (76., 82.)  ill. –
Sárga: Cahill (16.) ill. –
Kiállítás: – ill. –
Chelsea: Courtois – Cahill, Christensen, Azpilicueta (Rüdiger 75.)- Alonso, Fabregas, Kanté (Bakayoko 63.), Zappacosta – Pedro (Hazard 58.), Batshuayi, Willian. Vezetőedző: Antonio Conte
Quarabag FK: Sehic – Medvedev, Guseynov, Sadygov (Madatov 70.), Rzezniczak – Garayev (Diniyev 70.) – Henrique (Elyounoussi 77.), Michel, Richard, Guerrier – Ndlovu. Vezetőedző: Gurban Gurbanov